У Франції готуються до масових заворушень – мобілізують 60 тисяч силовиків

Уряд Франції мобілізує 60 тисяч поліцейських по всій країні після того, як пожежа цього тижня в соборі Нотр-Дам, як здається, не стримала "жовтих жилетів" від проведення акцій протесту 23-тю суботу поспіль

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Bloomberg.

Так, кілька ключових членів розрізненого руху оголосили, що вони мають намір протестувати в суботу, заявивши, що засудження політики президента Еммануеля Макрона не є несумісним зі смутком у зв'язку із пошкодженням знакової споруди.

Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер заявив, що є ознаки того, що до них приєднаються анархісти "Чорного блоку", яких звинувачують у найгірших акціях насильства за минулі тижні.

За його словами, на демонстраціях знову можуть спалахнути заворушення.

Зазначається, що так звані "жовті жилети" ще більше обурилися, коли за кілька годин мільярдери пообіцяли сотні мільйонів євро, щоб допомогти відновити пошкоджений собор, а їхні вимоги залишаються незадоволеними, незважаючи на тривалу боротьбу з французьким урядом.

Нагадаємо, 13 квітня у Франції, у 22-гу підряд суботу протестів, "жовті жилети" оголосили Тулузу "столицею" своєї мобілізації.

Менш ніж через годину після початку мітингу, протестувальники зіткнулися з поліцейськими на головному проспекті, що веде до центру міста.

Довідка: Так званий рух "жовтих жилетів", що виник у Франції внаслідок підвищення податку на паливо в листопаді, переріс у більш широке протистояння політиці Макрона, яку демонстранти вважають корисною для багатих і великих підприємств.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна