UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У ЄС визнали, що їхні оборонні витрати не дотягують до амбіцій

Мета ЄС щодо збільшення оборонних видатків на оборону до 22,5 млрд євро протягом наступного десятиліття недостатня для амбіцій блоку в оборонному секторі
 

Про це йдеться в щорічному оглядовому документі Європейської рахункової палати, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Якщо ЄС спробує захистити себе без допомоги свого великого союзника по НАТО, Сполучених Штатів, "очікується, що для подолання поточного розриву у можливостях будуть потрібні інвестиції в кілька сотень мільярдів євро", – підкреслюється в доповіді.

"Значні і неузгоджені скорочення оборонних бюджетів країн-членів, поряд з недостатнім інвестуванням, вплинули на їхній військовий потенціал", – підкреслюється в документі.

Юхан Партс, колишній прем'єр-міністр Естонії, який є членом Європейської рахункової палати, назвав невідповідність між амбіціями і запропонованими ресурсами "величезним".

Разом з тим Велика Британія, на долю якої припадає чверть загальних оборонних витрат ЄС, готується покинути блок, що зробить розрив між амбіціями і витратами ще більшим.

Нагадаємо, адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook