У ЄС сподіваються на продовження реформ після виборів у Раду

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі очікує, що після парламентських виборів курс України на проведення проєвропейських реформ збережеться

Про це посол заявив на презентації дослідження "ЄС та НАТО у новій Раді: на які реформи чекати?" у Києві 12 липня, у п'ятницю, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Посол зауважив, що попередня влада за останні п'ять років проявила політичну волю для проведення проєвропейських реформ та висловив очікування, що нова українська влада продовжать цей курс. 

"За останні п'ять років було зроблено багато позитивних речей, щоб наблизити Україну до ЄС", – сказав посол, перелічивши успішні приклади реформ у царині децентралізації, державного управління, освіти, пенсійної реформи, очищення банківського сектора.

"Ми надіємося, що нові лідери розбудовуватимуть далі те, що є на сьогодні... тому що це хороша база того, щоб наблизити Україну до ЄС", – додав Мінгареллі, висловивши сподівання, що відкату реформ не станеться.

Називаючи реформи, на яких новій владі слід зосередитися у найближчому майбутньому, посол назвав реформу енергетичного сектора, ринку землі, запуск Антикорупційного суду та приватизацію великих державних компаній.

Він також привітав ухвалення нового виборчого кодексу, закликавши, аби ця реформа була імплементована якомога швидше.

Нагадаємо, 20 травня новообраний президент Володимир Зеленський склав присягу перед українським народом і розпустив парламент.

21 травня Президент України Володимир Зеленський опублікував указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів президента України Володимира Зеленського, яки могло бути знижено прохідний бар'єр для партій і скасовано мажоритарку.

24 травня в Україні розпочався виборчий процес дострокових виборів до Верховної Ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна