В Єгипті розкопали 59 саркофагів з муміями чиновників: Як виглядає знахідка 2600-річної давнини

У відомому некрополі Саккара неподалік Каїра археологи знайшли 59 дерев'яних саркофагів із муміями зі Стародавнього Єгипту. Саркофаги не відкривали протягом 2600 років

В Єгипті розкопали 59 саркофагів з мумія…

Про це повідомив журналістам міністр із питань старожитностей Єгипту Халід аль-Анані. За його словами, саркофаги дуже добре збереглися. Зокрема, збереглося оригінальне розфарбування.

Дерев'яний саркофаг із мумієюЧоловік розглядає саркофагВчений біля муміїВчені біля саркофагу

У вересні міністерство старожитностей Єгипту вже повідомляло про знайдення 27 саркофагів у Саккарі. Цей некрополь вважається добре вивченим, але археологам досі вдається виявляти там унікальні знахідки.

Відкриття саркофагу Дерев'яні саркофаги

Майже у всіх саркофагах знаходяться мумії священнослужителів та високопосадовців.
"За попередньою оцінкою, мумії належать XXVI династії фараонів, що правили приблизно 2700 років тому, це тіла жерців, високопоставлених чиновників і знаті", - повідомив міністр із питань старожитностей Єгипту Халід аль-Анані.

Знайдені саркофаги Єгиптянин біля саркофагу Дослідники біля саркофагу Фотограф біля саркофагівАрхеологічна місія

Археологічній місії вдалося знайти під час розкопок три колодязя для поховання на глибині від десяти до 12 метрів, з яких були вилучені 59 дерев'яних розфарбованих саркофагів - вони були встановлені один поверх іншого.

Археологи знайшли саркофаги Знайдені саркофаги Люди біля саркофагів

Міністр Аль-Анані зазначив, що саркофаги були виявлені поетапно в ході розкопок, які йдуть з серпня 2019 року. "Розкопки все ще тривають, ми виявили нові шари саркофагів, про які оголосимо пізніше", - зазначив міністр.

єгиптянинСтатуетка давньоєгипетського бога Птах-Сокар

Генеральний секретар Вищої ради у справах пам'яток старовини Єгипту Мустафа Вазирі повідомив, що, крім 59 мумій виявлені ще 28 артефактів - дерев'яні статуетки давньоєгипетського бога Птах-Сокар, а також похоронні фігурки "ушебти" і амулети, в тому числі - з фаянсу.

Саркофаги планують виставити в новому Великому Єгипетському музеї

Саркофаги планують виставити в новому Великому Єгипетському музеї, який зводять неподалік від пірамід Гізи і планують відкрити у 2021 році.

Єгипетські саркофаги

Будівництво Великого музею (Grand Egyptian Museum, GEM) почалося 15 років тому, його відкриття було заплановано на літо 2020 року, але через пандемію перенесено на наступний рік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"