ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дуди назвали природним погіршення відносин з Україною

Погіршення відносин між Варшавою і Києвом після прийняття закону про Інститут національної пам'яті (ІНП) Польщі є природним

Depo.Світ
19 лютого 2018 15:36
ФОТО: depo.ua

Про це заявила радник президента Польщі Анджея Дуди Зоф'я Ромашевська, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

"Ми повинні внести поправки до цього абсолютно безпрецедентного закону. Не можна писати закони, в яких абсолютно невідомо, про що йде мова, тому що ми всі підтримуємо те, щоб нас, поляків, припинили підозрювати у масових вбивствах євреїв", – заявила Ромашевська.

Вона також прокоментувала зустріч віце-прем'єрів України і Польщі, яка відбулася минулого тижня, і висловила жаль, що сторони не домовилися про продовження пошукових робіт та ексгумації поховань поляків.

За її словами, оновлений закон про ІНП "природно" призвів також до погіршення відносин з Україною.

"Треба бути дуже обережним щодо того, які націоналізми потрібно виправдовувати, я які ні, і взагалі чи потрібно це робити. Чи можна мати народ чи не можна, чи можна мати державу чи не можна... Сподіваюся, що цей закон, однак, буде змінено, що станеться якась його реконструкція", – додала Ромашевська.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда оскаржив згадку про "українських націоналістів" в законі про Інститут національної пам'яті.

Нагадаємо, 1 лютого Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда вирішив підписати вказаний закон і передав документ в Конституційний суд.

У зв'язку з цим українська сторона ініціювала переговори для обговорення цього закону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ