У Цукерберга знали, що Росія збирає дані користувачів Facebook, ще 2014 року

В американській компанії Facebook Inc ще з жовтня 2014 року знали, що компанії, пов'язані з РФ, використовували функцію у соцмережі, яка дозволяла рекламодавцям збирати велику кількість даних про користувачів

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на голову комітету Палати громад Великої Британії, який розслідує вплив фейкових новин, Дем'єна Коллінса, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Facebook Inc ще з жовтня 2014 року знала, що компанії, пов'язані з РФ, використовували функцію у соцмережі, яка дозволяла рекламодавцям збирати велику кількість даних", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Bloomberg, раніше Facebook заявляла, що компанії не було відомо про російську діяльність у соцмережі, аж поки про це не стало відомо після американських президентських виборів у 2016 році.

Однак у Коллінса нещодавно в руках опинився електронний лист, у якому один з інженерів Facebook розповідає про підозріле зібрання даних компаніями, пов'язаними з Росією, за два роки до виборів у 2016 році.

Зазначається, що цей лист британський парламентар отримав лише після того, як його комітет змусив засновника американської компанії з програмного забезпечення Six4Three передати їм велику кількість документів.

Сам же засновник Six4Three отримав усі документи в результаті позову, який його компанія подала на Facebook у Каліфорнії.

Коллінс також зауважив, що "нині" комітет не буде оприлюднювати всі отримані документи.

Нагадаємо, 17 березня у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Після цього Федеральна торговельна комісія США розпочала відкрите непублічне розслідування проти компанії Facebook.

У Facebook заявили, що Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів, а не 50 мільйонів, як повідомлялось раніше.

10 квітня Цукерберг розпочав "турне вибачень" через скандал із витоком даних.

Цукерберг протягом двох днів на протязі десяти годин відповідав на запитання американських парламентаріїв. Під час допиту творець головної соцмережі світу відмовився відкривати членам Сенату США свої особисті дані.

У травні очільник компанії Facebook Марк Цукерберг вибачився перед європейцями за витік даних користувачів Facebook.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme