Бан пропагандистів у США: У чому схожість між RT та ісламістами

У якості "адекватної відповіді" на небажання американських журналістів не сидіти на одній лавці з пропагандистами з RT, Росія готує колосальні штрафи й закриття західних ЗМІ

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Бан пропагандистів у США: У чому схожіст…

Управління прес-центрів конгресу США скасувало акредитацію журналістів T&R Productions (під такою назвою функціонував американський відділ фінансованого з російського держбюджету телеканалу RT. Рішення, одноголосно схвалене іще 21 листопада комітетом "Радіо-телевізійної галереї" Конгресу США, було доведено до відома RT учора, і вступило в силу негайно. Журналістам і співробітникам телеканалу RT доручено повернути свої картки акредитації.

Керівний комітет конгресу мотивував своє рішення тим, що, згідно з внутрішніми правилами комітету, "агенти або представники урядів іноземних держав не мають права на акредитацію".

Що характерно – комітетом "Радіо-телевізійної галереї", який є органом для координації між ЗМІ та парламентом, керують не посадовці держдепу чи адміністрації Трампа, і не призначені Конгресом бюрократи. Ним керують п'ять найбільш шанованих журналістів, що працюють в конгресі. Решта журналістів, які висвітлюють роботу американського законодавчих зборів, підпорядковуються рішенням комітету. Комітет, до слова, існує з 1877 року, і особливих скарг за останні 140 років своєї діяльності ніби не викликав. І саме ці професіонали вільно, без тиску з боку держави вирішили, що сидіти на одній галереї з найманцями з RT їм не хочеться. Російські "журналісти" зможуть і далі заходити в будівлю Конгресу, вештатися по їдальнях та приймальнях конгресменів, а от мовлення їм доведеться вести з протилежного боку вулиці.

Посол Росії в США назвав це рішення "черговим недружнім кроком американської сторони". В російських ЗМІ, вочевидь, з'явиться чимало матеріалів про "порушення свободи слова у США". Про те, що у США готуються "прямо і грубо порушити свободу слова" стосовно російських журналістів, Володимир Володимирович Путін вже встиг розповісти усім охочим на полях саміту АТЕС ще двадцять днів тому. І от – обіцяне збулося.

Тепер до застосування кремлівської версії закону про іноземних агентів доведеться вже західним ЗМІ, які працюють на Росії. І там справа забороною на відвідування галереї в Держдумі не обмежиться.

До Держдуми внесено проект закону, який передбачає адміністративні штрафи до півмільйона рублів за порушення порядку діяльності іноземного ЗМІ, що виконує функції "іноземного агента". За повторне порушення сума збільшується до мільйона, а за "грубе" порушення - до п'яти мільйонів. При тому один з авторів законопроекту, глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас стверджує, що пропоновані заходи, орієнтовані на "попередження неправомірних дій стосовно російських ЗМІ з боку іноземних держав". А паралельно з тим Роскомнагляд завершив розробку порядку анулювання дозволу на поширення зарубіжних видань на території Росії. Згідно з документом, видання можна буде закрити за "зловживання свободою ЗМІ". Ось так – просто і відверто.

Таким чином, рішення американської журналістської асоціації про недопущення російських пропагандистів на конгресовий балкон отримує "адекватну" відповідь у вигляді п'ятимільйонних штрафів і закриття ЗМІ – навіть не іноземних, а тих, що отримують бодай частку іноземного фінансування.

Все це доволі схоже на розстріл редакції Charlie Hebdo – в якості "пропорційної відповіді" на публікацію похабних карикатур.

Але на тому схожість російської пропаганди з ісламськими радикалами, насправді, не завершується. Є у них іще одна, далеко глобальніша подібність. І ті, і другі, ведучи мову стосовно "прогнилого Заходу", і проповідуючи свою печерну мораль та соціальну доктрину, яка незмірно "вища" від бездуховних ліберальних цінностей, чомусь при тому хочуть, щоб із ними Захід поводився саме у відповідності до найвищих ліберальних стандартів. Щоб бородаті проповідники, які плюються в західні цінності при будь-якій нагоді, отримували соціальні виплати і ошатні будиночки десь у Британії. Щоб любителі поговорити про "бездарних піндосів" удома, і про "злочини США на світовій арені" – на роботі, могли сидіти з журналістами поважних американських видань на одній лавці. Але так, ясна річ, не виходить. Що породжує в душах як ісламських радикалів, так і російських пропагандистів, болісний когнітивний дисонанс. Який, звичайно, тільки поглиблює їхню щиру неприязнь до Заходу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme