У Будапешті тисячі людей мітингують проти тиску на університет Сороса

Тисячі людей протестують у середмісті столиці Угорщини Будапешта перед будівлею Центральноєвропейського університету на знак солідарності з установою

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Опікунська рада університету не виключила, шо через тиск угорської влади установа після понад чверті століття із часу заснування і 25 років безперешкодної діяльності може взагалі згорнути свою діяльність в Угорщині і переїхати до австрійської столиці.

Протестувальники збираються у центрі угорської столиці перед ЦЄУ на заклик політичної опозиційної партії Моментум. За два тижні, 7 листопада, на цьому місці планують провести повторну демонстрацію, яку організовує молодіжне крило екологічної партії "Можлива інша політика" (LMP).

Нагадаємо, 25 жовтня Центральноєвропейський університет (CEU) у Будапешті, заснований мільярдером Джорджем Соросом, заявив, що його витісняє з країни націоналістичний уряд Віктора Орбана, тож якщо до 1 грудня ВНЗ не отримає гарантій академічної свободи, то переїде до Австрії.

Довідка. Центральноєвропейський університет заснували на початку 1990-х років з ініціативи і за сприяння американського мільярдера угорського походження Джорджа Сороса з метою вивчення і дослідження процесів, які відбуваються у відкритих суспільствах. Тут здобувають постградуальну освіту студенти і слухачі докторантури з майже ста країн світу. Переїзд установи, як зазначає керівництво ЦЄУ, зумовлений через звуження академічної свободи закладу внаслідок прийняття закону "Стоп Сорос" у 2017 році і небажання уряду Віктора Орбана дати чіткі правові гарантії щодо подальшої діяльності університету в Угорщині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #мітинг