У Британії поліція заморозила банківський рахунок племінниці Асада

Британська поліція заарештувала лондонський банківський рахунок племінниці сирійського президента Башара Ассада після того, як він використовувався для відмивання грошей, щоб уникнути санкцій

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Times.

Зазначається, що 22-річна Анісех Чавкат погодилася віддати майже 25 тисяч фунтів стерлінгів, виявлених на її рахунку в банку Barclays.

Цей випадок може стати початком жорстких дій проти дітей спільників режиму президента Асада, які продовжують вести розкішний спосіб життя у Британії.

Нагадаємо, п'ять років тому Міністерство внутрішніх справ Британії видало Чавкат візу для навчання в університеті в Лондоні, незважаючи на те, що на її матір, сестру президента, поширюються суворі фінансові санкції, накладені на сирійський режим. Її батько очолював військову розвідку Сирії.

Довідка: Чавкат живе в орендованій квартирі вартістю 60 тисяч фунтів стерлінгів на рік. Вона чотири роки навчалася просторовому дизайну в Лондонському коледжі і зараз вчиться в аспірантурі.

Національне агентство Британії по боротьбі зі злочинністю встановило, що на її рахунок в Barclays було перераховано 151 387,95 фунтів стерлінгів за допомогою 56 грошових переказів, зроблених по всій країні в 2017 і 2018 роках. Передбачається, що ці гроші були переведені представниками режиму Асада через посередника на Близькому Сході, використовуючи злочинну мережу "smurfing" у Британії.

Голова мережі, відомий як "Папа Смурф", використовує помічників-"смурфиків" для переказу відносно невеликих сум грошей - менше 10 тис. фунтів стерлінгів - на рахунок кінцевого одержувача, щоб уникнути перевірок на відмивання грошей.

Слідчі виявили, що за один день кошти були зараховані на рахунок Чавкат у відділеннях на півночі Лондона, в Лідсі, Бірмінгемі і Сент-Олбансі.

Британська влада загалом заморозили 161 млн фунтів стерлінгів, імовірно пов'язаних з режимом Асада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна