У Білорусі вперше засудили бойовика "ДНР" (ФОТО)

29-річний громадянин Білорусі засуджений за участь в збройному формуванні однієї з протиборчих сторін на території іноземної держави, а так само участь у збройному конфлікті, військових діях без уповноваження держави 

Depo.Світ
26 вересня 2017 15:33
ФОТО: depo.ua

Суд проходив у Вітебську за закритими дверима, передає Depo.ua з посиланням на "Нашу ніву".

На лаві підсудних опинився житель Постав Олексій Єршов, який брав участь у війні на Донбасі на боці "ДНР". Єршов засуджений на 2 роки обмеження волі без направлення в виправні установи, так званої "домашньої хімії".

Олексій Єршов не соромився публікувати знімки з бойових дій в соціальних мережах. В результаті є безліч фото, на яких Єршов позує з вогнепальною зброєю, на тлі танків, біля в'їзду в Донецьк. У Білорусі у Олексія залишалися дружина і дитина.

Раніше білорусів, які воюють на території іноземних держав, могли засудити тільки за статтею "найманство", однак з ініціативи КДБ були внесені зміни до Кримінального кодексу, в результаті чого за гратами можуть виявитися і ті, хто воює не за гроші, а з ідейних переконань.

Раніше не були відомі випадки, щоб в Білорусі судили саме за участь в бойових діях. Бували випадки, коли людей, які воювали на боці України, карали, але за іншими статтями. Тарас Аватаров за незаконний оборот і контрабанду вибухового пристрою був засуджений до 5 років, а Станіслав Гончаров за злісне хуліганство до 7 років колонії.

Інформації про вироки, винесених бойовикам "ДНР" і "ЛНР", раніше у відкритому доступі не було.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ