У Бельгії на виборах прогнозують поразку партії прем'єра

Бельгія в неділю проведе загальнонаціональні вибори, які, як показують опитування, навряд чи дозволять прем'єр-міністру Шарлю Мішелю залишитися на чолі свого правоцентристського уряду
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

 

Бельгійці одночасно обирають федеральні і регіональні органи влади, а також беруть участь в голосуванні в Європарламент.

 

43-річний Мішель з грудня керує урядом меншості і, можливо, залишиться в такому статусі ще довгий час, якщо лідери партій знову будуть довго сформувати нову коаліцію.

 

У 2010 році формування уряду в Бельгії побило світовий рекорд за тривалістю – 541 день, поки Еліо Ді Рупо, який до сих пір очолює франкомовних соціалістів, нарешті вступив на посаду.

 

Бельгія фактично проводить два окремих голосування в голландському і франкомовних регіонах без національних партій, після чого якимось чином доведеться об'єднати федеральний уряд.

 

Згідно з опитуваннями, на півдні в Валлонії перевагу матимуть ліві партії, а ліберальний Реформістське рух (MR) Мішеля втрачає місця як у Валлонії, так і в Брюсселі.

 

Правоцентристський Новий фламандський альянс (N-VA), як очікується, отримає найбільшу кількість голосів у Фландрії. Партія виступає за розширення повноважень регіонів Бельгії, які вже вирішують питання в області транспорту, сільського господарства і економічної політики.

 

Нагадаємо, у грудні 2018 року Мішель подав прохання про відставку після розпаду коаліції на тлі політичної кризи, викликаної розбіжностями у питання міграції. Мішель втратив підтримку найбільшої партії в своїй коаліції, фламандської N-VA, яка вийшла на знак протесту проти його підтримки міграційного пакту ООН.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна