У Байдена підтвердили наміри продовжити на 5 років ядерний договір з Росією

Президент США Джо Байден готовий продовжити договір з Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) на п'ять років

У Байдена підтвердили наміри продовжити…
Фото: ЕРА

Про це заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Сполучені Штати мають намір домагатися продовження договору СНО-3 ще на п'ять років", - заявила вона.

Однак рішення має бути ухвалено дуже оперативно, оскільки термін дії договору завершується 5 лютого.

"Президент вже давно чітко дав зрозуміти, що новий договір СНО відповідає інтересам національної безпеки США. І це продовження має ще більший сенс в той момент, коли у відносинах з Росією складається конфронтація", - заявила Псакі.

Прес-секретар додала, що Байден доручив американському розвідувальному співтовариству провести повноцінну оцінку кібератаки SolarWinds, можливого втручання Росії у вибори в 2020 році, застосування Москвою хімічної зброї проти опозиціонера Олексія Навального і історії з іморівною винагородою, яку представники Москви, за деякими даними, пропонували бойовикам за вбивство американських солдатів в Афганістані.

"Навіть якщо ми працюємо з Росією для захисту американських інтересів, ми також працюємо над тим, щоб змусити Росію відповісти за її нерозумні й ворожі дії", - наголосила Псакі.

Пентагон привітав рішення нової адміністрації про продовження СНО-3. Зокрема, головний офіційний представник Міністерства оборони США Джон Кірбі зазначив у своїй заяві, що продовження СНО-3 "сприяє зміцненню оборони країни".

"Ми не можемо дозволити собі втратити інструмент, за допомогою якого можна перевіряти дотримання умов угоди", - заявив Кірбі.  

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що президент США Джо Байден має намір продовжити на п'ять років Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3). 

Довідка: Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) між США і Росією набув чинності в лютому 2011 року. Його дія передбачена на десятирічний термін - до лютого 2021 року. Після цього сторони повинні прийти до згоди або продовжити чинні домовленості, або укласти нові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme