Туреччина почала рятувати Мармурове море від слизу

Туреччина почала рятувати Мармурове море від морського слизу, який загрожує життю морських організмів і заважає рибальству
 

Журналіст відділу новин
Туреччина почала рятувати Мармурове море…
Фото: Сemmehmeteren

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Зазначається, що товстий шар органічної речовини, відомої як морський слиз, вкрив береги Мармурового моря поблизу Стамбула. Туреччина розробила програму порятунку моря від цього слизу.

Міністр навколишнього середовища Туреччини Мурат Курум повідомив, що 25 човнів для очищення морської поверхні і установки бар'єрів, а також 18 інших суден працюють над запобіганням поширенню слизу.

"Сьогодні ми починаємо очистку як на суші, так і на морі в 15 точках. Ми сповнені рішучості врятувати Мармурове море, і ми врятуємо його", – заявив Курум.

Місцеві жителі привітали очистку, але поскаржилися на роки неконтрольованого забруднення моря.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обвинуватив у виникненні цієї "чуми" злив каналізації в море з міст, включаючи Стамбул, де проживає близько 16 млн осіб, і зростаючу температуру води. Також він заявив, що слиз загрожує і екології Чорного моря.

Довідка: Морський слиз – природне явище, яке відбувається, коли фітопланктон надмірно розростається через високу температуру і забруднення води. Вчені говорять, що поширенню цієї речовини посприяли зміна клімату і забруднення, яке містить широкий спектр мікроорганізмів.

Нагадаємо, у квітні вчені встановили, що рівень забруднення Чорного моря мікропластиком (зокрема біля берегів Туреччини) становить понад 1 млн частинок на квадратний метр поверхні води.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme