"Це коштуватиме життів і підірве економіку": У ВООЗ жорстко наїхали на країни, де не вакцинують від COVID-19

У Всесвітній організації охорони здоров'я вбачають серйозну небезпеку у тому, що в майже 130 країнах, де живе 2,5 мільярда людей, ще не зробили жодного щеплення від коронавірусу

"Це коштуватиме життів і підірве економі…
Фото: ЕРА

Про це заявили очільник ВООЗ Тедрос Гебреєсус і виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор, пише Depo.ua із посиланням на сайт ВООЗ.

За їхніми словами, сьогодні зі 128 мільйонів введених доз вакцин більш як три чверті щеплень проведено у десяти країнах. Саме на ці держави й припадає 60 відсотків світового ВВП. 

"Ця провальна стратегія буде коштувати життів і засобів до існування, дасть вірусу додаткову можливість мутувати й уникнути вакцинації", – йдеться в заяві.

Також на сайті ВООЗ наголошують, що пізня вакцинація підірве відновлення світової економіки.

Організації закликали президентів країн, де ще поки не вакцинують людей, "поглянути за межі своїх держав" і використовувати стратегію вакцинації, щоб покласти кінець пандемії.

Водночас виробників вакцин закликають справедливо розподіляти обмежений запас вакцини.

Раніше в ЮНІСЕФ розповіли, коли Україна зможе щепити від COVID-19 половину населення.

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що важливо знати

Міністерство охорони здоров’я 29 січня презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році. Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. 

Календарний план вакцинації населення України у 2021 році

Як повідомляв заступник глави МОЗ – головний санлікар Віктор Ляшко, наша держава зможе забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію. 

Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Крім цього, Ляшко заявляв, що вакцинація від коронавірусу в Україні може бути відстрочена для тих, хто раніше хворів на цю хворобу – цей термін може становити від 3 до 6 місяців. Він зазначив, що ті, хто не хворів на коронавірус, взагалі не мають імунітету до нього.

Нагадаємо, 30 січня стало відомо, що Україна за програмою COVAX отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Цей препарат може зберігатися лише п'ять днів у специфічних умовах, тому ним планується щепити лише тих, хто перебуває на передовій у боротьбі з цією хворобою.

8 лютого Україні підтвердили уже 22 млн доз вакцини від коронавірусу, які будуть поставлені нашій країні.

Читайте також: Українці зможуть записатися на COVID-вакцинацію онлайн: Як це зробити

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme