Треті роковини трагедії МН17: ЄС вимагає кари

Незалежне і ретельне розслідування щодо винуватців катастрофи літака рейсу МН17 має продовжуватися, а винні повинні бути притягнуті до відповідальності

Depo.Світ
17 липня 2017 11:57
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в декларації верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні, оприлюдненій 17 липня у третю річницю трагедії, передає Depo.ua.

"Оскільки робота Об'єднаної слідчої групи щодо окремих підозрюваних ще продовжується, дуже важливо, щоб слідчі могли незалежно і ретельно виконувати свою роботу. Ми вітаємо кроки, зроблені зацікавленими країнами, для ефективного судового розслідування, а також їхнє рішення про обрання системи правосуддя Нідерландів, як важливий крок до того, щоб притягнути до відповідальності причетних за знищення літака рейсу MH17. Ми очікуємо, що всі держави, які зможуть сприяти розслідуванню та кримінальному переслідуванню відповідальних, будуть це робити, як це вимагає Резолюція 2166 Ради безпеки ООН", – кажуть у ЄС.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

7 липня Україна та Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського лайнера МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть у Нідерландах згідно із законодавством країни.

Тим часом у Малайзії сподіваються, що підозрювані в катастрофі "Боїнга" Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17, стануть відомі до кінця року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ