Трамп звернувся до Конгресу, жодним словом не згадавши імпічмент

Під час промови "Про стан держави", виголошеної 4 лютого перед обома палатами Конгресу США, президент Дональд Трамп жодним словом не згадав про імпічмент

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Як і анонсували у Білому домі та Республіканській партії, Трамп акцентував промову на досягненнях своєї адміністрації у царинах економіки, посилення збройних сил, протидії тероризму, працевлаштування американців, особливо представників меншин, та соціальній захищеності громадян.

При цьому Трамп протиставив досягнення у сфері покращення добробуту американців спадку попередньої адміністрації.

"Важко повірити, що середній рівень безробіття за моєї адміністрації нижчий за будь-якої іншої адміністрації в історії нашої країни. Якби ми не скасували провальну економічну політику попередньої адміністрації, світ не став би свідком великого економічного успіху Америки. За попередньої адміністрації понад 10 мільйонів осіб почали використовувати талони на харчування. За моєї адміністрації 7 мільйонів відмовились від них і 10 мільйонів перестали потребувати соціальних виплат", – заявив Трамп.

Він закликав законодавців працювати над покращенням доступу до медичних послуг, зміною міграційної системи та протиставив власну політику у царині імміграції провальним, на його думку, підходам, які сповідають політики-демократи.

На кінець промови Трамп наголосив на тому, що Америка має величезний потенціал зростання.

"Ця країна – наше полотно і наш шедевр. Ми дивимося у майбутнє і бачимо безмежні обрії, які чекають відкривачів. Наші найяскравіші відкриття ще не відомі. Найзахопливіші історії – ще не розказані. Найславетніші подорожі – ще не здійснені. Американське сторіччя, американський епос, американська пригода лише розпочались! Наш дух – все ще молодий; сонце досі сходить; божа благодять ще сяє; і, мої любі американці, найкраще – ще попереду!" – заявив президент США.

У середу, як очікується, Сенат виправдає президента США за результатами процесу щодо імпічменту, в якому сторона обвинувачення не отримала можливості представити нові докази та викликати свідків.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що Джон Болтон, колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа, в неопублікованому рукописі своєї книги розповів, що лідер Штатів пов’язував затримку військової допомоги Україні із розслідуванням щодо сина його політичного конкурента Джо Байдена.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme