ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Трамп зробив "таємний подарунок" Путіну площею 110 тисяч кілометрів, - ЗМІ

Відмовившись від програми зближення з Кубою, президент США Дональд Трамп дав "зелене світло" Володимиру Путіну для зближення з Островом Свободи

Depo.Світ
19 червня 2017 16:00
ФОТО: depo.ua

Так, Білий дім запровадив обмеження щодо подорожей та торгівлі з Кубою, не зважаючи на численні прохання представників великих корпорацій США та побоювання американців кубинського походження, пише Depo.ua з посиланням на The Independent.

На думку видання, цей крок лідера Штатів можна протрактувати як "таємний подарунок" Москві, яка вже почала відновлювати втрачені позиції на Острові Свободи.

Відмовляючись від Куби, Трамп ризикує створити новий простір, де Росія відновить свої позиції. Минулого місяця, після десятирічної перерви, вона розпочала поставку нафти на острів.

"Коли Венесуела "тріщить по швах", Кубі потрібен той, хто "зупинить її розпад". Якщо це буде не Вашингтон, то – Москва. Путін не так давно пробачив Гавані 90 відсотків боргу. Ходять чутки, що Росія веде переговори про повторне відкриття на острові військових баз. Вимальовується певна картина", – йдеться в статті.

Видання пояснює, що нові обмеження Трампа стосуватимуться туристичних поїздок: американці знову ризикують порушити закон, якщо вони відвідають Кубу самостійно, а не в рамках заздалегідь організованого туру. Однак куди серйознішим є інше обмеження, зауважують журналісти, а саме – заборона американським юридичним або фізичним особам вести справи з GAESA, конгломератом, що знаходяться під контролем кубинських військових.

Нагадаємо, що після півстоліття перерви у 2015 році США відновили двосторонні відносини з Кубою, з'явилися комерційні авіарейси, а в січні країни ще й уклали торговельну угоду. Трамп пообіцяв скасувати відповідні договори.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ