Трамп підписав закон про Гонконг: Китай знову викликав посла США "на килим"

Президент США Дональд Трамп підписав закон про демократію і права людини в Гонконзі

Про це повідомили у Білому домі, передає Depo.ua з посиланням на The Hill.

При цьому Трамп зазначив, що підписав закон "з повагою до голови КНР Сі Цзіньпіну, Китаю і народу Гонконгу".

Заступник міністра закордонних справ КНР Ле Юйчен викликав американського посла в Пекіні Террі Бранстеда і висловив йому протест у зв'язку c підписанням президентом США Дональдом Трампом закону "Про захист прав людини і демократії в Гонконзі".

Юйчен зазначив, що це "серйозне втручання в справи Гонконгу, серйозне втручання у внутрішні справи Китаю і серйозне порушення міжнародного права і основних принципів міжнародних відносин".

У МЗС Китаю висловили протест і обурення такими діями США. Також Пекін закликає Вашингтон "виправити свої помилки і змінити свій курс".

Нагадаємо, напередодні заступник міністра закордонних справ КНР Чжен Цзегуан викликав посла США в Китаї Террі Бренстеда через прийняття в сенаті і палаті представників США законопроєкту "Про захист прав людини і демократії в Гонконзі".

21 листопада палата представників, услід за сенатом США, підтримала законопроєкт про підтримку демократії та захисту прав людини в Гонконгу.

24 листопада в Гонконзі відбулися бори депутатів окружних рад, на яких з великим відривом перемогли кандидати від опозиції.

Довідка: Протести розпочалися в червні проти намірів влади дозволити екстрадицію громадян Гонконгу до Китаю. Під юрисдикцію Пекіна колишня британська колонія перейшла в 1997 році. Зараз Гонконг – напівавтономний "спеціальний адміністративний регіон".

У жовтні влада Гонконгу офіційно відкликала законопроект про екстрадицію на материковий Китай правопорушників, підозрюваних у кримінальних злочинах.

10 листопада у Гонконзі поновились протести: мітингарі трощили крамниці, ресторан і вокзал, поліція вкотре застосувала сльозогінний газ для розгону демонстрантів.

17 листопада поліція Гонконгу пригрозила застосувати бойові патрони, якщо протестувальники будуть здійснювати насильницькі дії та використовувати зброю.

Протестувальники виступають проти намірів влади Китаю придушити громадянські свободи міста. Вони вимагають прямих виборів лідерів Гонконгу, незалежне розслідування дій поліцейських проти демонстрантів та амністію всіх затриманих учасників акцій протесту.

Читайте також: Пекло в Гонконгу: Чим закінчиться боротьба студентів проти імперії

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme