Отримав позначку "шахрай": Чи не залишимося ми через Трампа без Telegram

Поки що президент США Дональд Трамп, якого вилучили з майже всіх відомих соцмереж, прийшов в Telegram. За ним туди прийшли інші респуліканці й ті, хто їм співчуває, і вже за кілька днів кількість користувачів месенджера рекордно зросла. Але тепер і ця соцмережа може повторити долю видаленого Parler. Тож, чи не залишимося ми без вже звичного способу отримання інформації, а купа телеграм-каналів – без заробітку?

Ірина Жукевич
Журналіст
Отримав позначку "шахрай": Чи не залишим…

Після того, як 6 січня у Вашингтоні прихильники президента США Дональда Трампа прорвалися в будівлю Капітолію,  соцмережі, банки та інші сервіси оголосили Трампу цифровий бойкот, оскільки вважають, що саме його дописи збурили людей. 

Та найбільше по поки що президенту США вдарило довічне блокування його акаунту в Twitter, який Трамп активно використовував упродовж 10 років. Зазначалось, що його дописи містили теорії змов та дезінформацію. Під час підрахунків голосів на президентських виборах США Twitter почав маркувати дописи Трампа з "неперевіреними даними" про вибори, а 8 січня у Twitter заблокував акаунт Трампа назавжди. Той намагався дописувати у Twitter з інших облікових записів: офіційного акаунту американських президентів @POTUS та акаунту виборчої кампанії @TeamTrump. Але й ці твіти одразу ж видалили, а профілі – заблокували. 

9 січня у Google оголосили, що блокують у своєму магазині популярний серед прибічників Трампа додаток Parler  через відсутність там модерації контенту. Наступного дня Apple також прибрала додаток соціальної мережі Parler з App Store.

Загалом Дональда Трампа викинули, заблокували і забанили в більш ніж 10 мережах.

Читайте також: Як Трампа заблокували у всіх соцмережах і куди він тепер писатиме

Тим часом з'явилося повідомлення, що Трамп перейшов у Telegram. Насправді @trump - це старий канал, який і раніше дублював його твіти і публікував повідомлення. Імовірно, він обрав саме Telegram, бо інший популярний месенджер WhatsApp 7 січня оновив угоду користувача і додав пункт про передачу особистих даних користувачів Facebook. Де Трампа вже забанили…

Що відбувається з Telegram після приходу Трампа

Акаунт Трампа у Telegram ще в листопаді назбирував приблизно 30-60 тис. переглядів на публікаціях,  а 8 січня кількість переглядів сягнула 1,2 млн. І продовжує збільшуватися.

Також канал Трампа зріс з 394 до 523 тис. підписників за дві доби.

трамп тг

Публікації написані від імені Трампа та відображають його риторику, тож цілком імовірно, що цей канал тепер веде він сам. 

Днями в Telegram зареєструвався і президент Туреччини Реджеп Ердоган. А користувачі месенджеру отримали розсилку від офіційного акаунту Telegram про те, що кількість активних користувачів месенджеру перевищила 500 мільйонів.

скрін тг

"Лише за останні 72 години в Telegram зареєструвалося понад 25 мільйонів людей зі всього світу. Дякуємо! Ці досягнення не були б можливими без користувачів, які запрошують друзів до Telegram", – йдеться у повідомленні.

Водночас стало відомо, що додаток Telegram вийшов на друге місце за кількістю завантажень в App Store у США. 

Нагадаємо, месенджер побудований на технології шифрування листування MTProto, яку досі нікому не вдавалось зламати. Його запустив в 2013 році  російський розробник Павло Дуров після того, як спецслужби РФ фактично віджали в нього мережу "Вконтакте". У 2014 році він покинув посаду гендиректора "Вконтакте" та зосередився на Telegram. Вже через два роки Google оцінив його в $1 млрд, та Дуров продавати відмовився.

У квітні 2018 році на Росії Роскомнадзор намагався заборонити Telegram, завдяки чому соцмережа стала ще популярнішою. У грудні 2020 року Павло Дуров заявив, що планує з 2021 року запустити у месенджері платні функції для бізнес-користувачів, що вимагають великого навантаження на сервери.

Чи можуть вимкнути Telegram в Україні

В Україні Telegram спочатку був популярним переважно серед молоді і мав репутацію мутної мережі, де продають наркотики і прокручують різні незаконні справи. Однак поступово чимало компаній перевели робоче листування в Telegram, вважаючи цей канал зв'язку більш захищеним.  Невдовзі в ньому з'явилися анонімні політичні канали і під час місцевих виборів минулого року ця мережа відігравала вже дуже значне місце в житті українців. Відомо, що чати і секретні чати в Telegram мають "слуги народу" та інші партії. Чимало ЗМІ також прийшли сюди, щоби бути поближче до читача. Бізнесмени, експерти і політики завели власні іменні канали. 

Тобто в Україні Telegram - більш-менш серйозна (порівняно з інстаграмом і фейсбуком) площадка для спілкування і отримання хоч часто і недостовірної/маніпулятивної, але цікавої інформації.

Тому коли пішли чутки, що Telegram у зв'язку з шаленим зростанням популярності, може повторити долю Parler: відмовитись змінювати політику конфіденційності та бути видаленим з магазинів Apple і Google, багато хто стривожився. 

Павло Дуров у своєму Telegram-каналі Durov's Chat на питання, чи не чекає Telegram доля Parler – відповів, що рекомендує переходити з iOS на Android.

дуров скрін

Монополія Apple і Google є більшою проблемою для свободи слова, аніж Twitter. А компанія Apple небезпечніша за інші, оскільки може повністю контролювати те, які програми використовують люди. На Android же можна встановити додатки через APK.

"Ось чому я закликаю користувачів перейти на Android з iOS – це найменше, що вони можуть зробити, щоб зберегти доступ до вільного потоку інформації", – зазначив Дуров.

Зазначимо, що і Telegram насправді не є найбезпечнішим застосунком. Чати в ньому шифруються тільки якщо ви індивідуально активуєте опцію "секретний чат" для кожного з ваших контактів. Однак, якщо хтось поза вашого списку контактів напише вам, то цей новий чат не буде безпечним за замовчуванням. Ця мережа збирає інформацію про своїх користувачів і зберігає її. При цьому Інструкція, як витягувати інформацію про користувачів з груп і каналів Telegram, включаючи ім'я та прізвище, є у вільному доступі.

Застосунки Signal, Threema і Wire можна назвати в чомусь безпечнішими, адже в них є автоматичне наскрізне шифрування. Щоправда після того, як Маск ненавмисно прорекламував Signal, дехто з користувачів стверджує, що тепер він вже не такий й зручний… Ну і насправді ми маємо розуміти, що жоден месендеж не є абсолютно захищеним і безпечним.

Трампа забанять і в Telegram?

Тим часом телеграм-канал, який називають каналом Трампа, отримав позначку SCAM - тобто "шахрай". Зауваєується, що багато користувачів повідомляли про шахрайство цього акаунту. "Будьте обережні, особливо якщо у вас проситимуть гроші". З чого можна зробити висновок, що не тільки фанати Трампа хлинули в цей месенджер.

Хоча можливо і те, що насправді це не є каналом Трампа (зараз каналів із назвою Donald J. Tramp - близько десяти і на деяких - тисячі підписників) і то прихильники вже майже експрезидента скаржаться на самозванців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme