Трамп оголосив про можливий вихід США із СОТ

США можуть вийти зі складу Світової організації торгівлі (СОТ)

Про це заявив президент США Дональд Трамп 13 серпня, виступаючи перед робітниками нафтохімічного комплексу британсько-нідерландського концерну Shell в місті Монака (штат Пенсільванія), передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Ми вийдемо, якщо будемо змушені зробити це. Ми знаємо, що вони роками дурили нас, і більше подібне не повториться", – наголосив Трамп.

Трамп не раз критикував СОТ, що базується в Женеві. Предметом його обурення, зокрема, ставало те, що Китай має в складі організації статус країни, що розвивається.

У складеному Всесвітнім валютним фондом списку країн за номінальним значенням валового внутрішнього продукту КНР посідає другий рядок, одразу після США. Проте статус в СОТ дає Пекіну отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати більш високі бар'єри для імпорту продукції. Трамп, зокрема, говорить про неправомірність даного статусу і звинувачує Китай в крадіжці американських технологій.

Зазначимо,  Китай і США зараз перебувають у стані торгової війни.

Нагадаємо, США з 1 вересня введуть додаткове 10-відсоткове мито на майже всі китайські товари, які були звільнені від таких зборів.

15 червня 2018 року президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про введення 25%-го мита на китайські товари. У зв'язку з цим зростання економіки Китаю сповільнилося до 6,7%.

У відповідь Китай звинуватив США у ров'язанні торгової війни і поскаржився в СОТ на нові мита США.

20 липня 2018 року президент США Дональд Трамп пообіцяв обкласти митом практично всі товари, що ввозяться в країну з Китаю.

31 липня 2019 року останній раунд китайсько-американських переговорів з торгових питань завершився раніше наміченого терміну і без результатів.

Згодом стало відомо, що Китай і США прийняли рішення провести наступний раунд торговельних переговорів у вересні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook