Трамп хоче "затягти" Бразилію в НАТО

Президент США Дональд Трамп має намір зробити Бразилію важливим союзником-нечленом НАТО, або, можливо, і союзником по НАТО

Про це заявив Трамп перед зустрічч з президентом Бразилії Жаіром Болсонару у Вашингтоні 19 грудня, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Обидва президенти намагалися демонструвати спільність поглядів та виступали за посилення зв'язків між двома державами.

"Бразилія та Сполучені Штати ніколи не були ближчими, ніж зараз", - заявив Дональд Трамп.

Він навіть натякнув на підтримку з його боку гіпотетичного членства південноамериканської країни в НАТО. Трамп додав, що має поговорити з цього приводу "з багатьма людьми". Включення Бразилії до Північноатлантичного альянсу "значно покращить безпеку і співпрацю наших країн", переконаний президент США.

Радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон назвав візит Болсонару до Вашингтона "історичною можливістю" переспрямувати відносини між двома "найбільшими демократіями західної півкулі".

Перед зустріччю в Білому домі Болсонару підписав угоду щодо використання США бразильського космодрому Алкантара.

"Ми хочемо знову зробити Бразилію великою, так як Трамп знову хоче зробити великими США", - заявив він напередодні під час відвідування Торговельної палати США.

Обидва президенти мають схожі позиції з багатьох питань. Поїздка Болсонару, якого навіть називають "бразильським Трампом", до США є його першим державним візитом на посаді президента. Раніше він оголосив про зміну зовнішньої політики Бразилії та зближення країни зі США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна