Трамп готовий зупинити роботу уряду через стіну на кордоні з Мексикою

Сенатори від Демократичної партії теж готові піти на такий крок

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

Президент США Дональд Трамп у вівторок влаштував публічні суперечки з лідерами демократів у конгресі через будівництво стіни на кордоні і пообіцяв піти на зупинку роботи держорганів, якщо ті не проголосують за бюджетний закон.

У серпні президент заявив, що на будівництво стіни вже виділено 3,5 мільярда доларів, в бюджеті запрошено ще 5 мільярдів. Якщо обидві палати до 21 грудня не підтримають бюджет, то за законом всі бюджетні організації призупинять або суттєво обмежать роботу через відсутність затвердженого фінансування.

"Так чи інакше стіна буде побудована. Я не хотів би "закриття" уряду, подивимося... Нам потрібна стіна, нам потрібна безпека на кордоні, і стіна лише частина цього. Але вона дійсно важлива...", - сказав він журналістам за підсумками зустрічі з лідерами Демократичної партії в палатах конгресу Ненсі Пелосі та Чаком Шумером.

Трамп озвучив статистику, згідно з якою в Сан-Дієго, Ель-Пасо і ряді інших міст на кордоні з Мексикою після зведення стіни потік нелегальних мігрантів знизився місцями на більш ніж 90%.

"Якщо ви дійсно хочете дізнатися про ефективність стіни, запитайте у Ізраїлю: вона ефективна на 99,9%", - продовжив Трамп. Він відразу визнав, що, швидше за все, домовитися з демократами не вдасться.

Пелосі і Шумер по черзі заявили, що "закриття" уряду не в інтересах жодної зі сторін і що американський народ не заслуговує на це. За словами Шумеру, демократи згодні з важливістю безпеки кордонів, але не згодні з будівництвом стіни. У зав'язався суперечці Трамп і Пелосі з Шумером звинувачували один одного в прагненні довести ситуацію до "закриття" уряду.

"Знаєте що? Я приймаю це. Знаєте, що я скажу? Так, якщо ми не отримаємо бажаного тим чи іншим шляхом, через вас, через військових, через що вам захочеться, я "закрию" уряд... І я пишаюся "закриттям" уряду через безпеку кордонів, Чак, тому що народ цієї країни не хоче, щоб злочинці і люди з численним проблемами і наркотиками наводняли нашу країну", - заявив в результаті президент США.

Уже після завершення зустрічі з Трампом Шумер і Пелосі заявили журналістам, що теж готові на це.

"Президент ясно сказав, що він готовий на "закриття". Якщо президент наполягатиме на стіні за 5 мільярдів доларів, то він не отримає стіну, але отримає "закриття", - сказав Шумер.

За його словами, експерти кажуть, що "стіна, за яку більше не платить Мексика", не допоможе вирішити проблеми безпеки на кордоні. Він також зазначив, що федеральна влада освоїла менше 6% від більш ніж 3 мільярдів доларів, виділених раніше на забезпечення безпеки на кордоні.

"Вони не витратили ще навіть гроші минулого року, а тепер вони вимагають набагато більше в цьому році", - заявив сенатор.

Шумер повідомив, що демократи запропонували Трампу два варіанти того, як можна вийти з ситуації, і, за його словами, ці варіант мають підтримку обох партій в конгресі.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що американська економіка втрачає від нелегальної імміграції, як мінімум, 250 млрд доларів щорічно, а охорона кордону з Мексикою обійдеться значно дешевше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна