Трагічний "Брекзіт": Чому Меркель з Путіним тішать проблеми Британії

Британська Палата громад доручила уряду просити Євросоюз перенести день виходу Британії з ЄС із 29 березня на три місяці

Трагічний "Брекзіт": Чому Меркель з Путі…

Британські парламентарі просять Євросоюз відтермінувати вихід їх країни з ЄС до 30-го червня. Напередодні Палата громад проголосувала за поправку, яка забороняє вихід Британії з ЄС без угоди. Постанову, згідно з якою уряд проситиме ЄС про одноразову відстрочку, підтримали 412 депутатів Палати громад, проти - 202. Також в парламенті виступили проти повторного референдуму щодо "Брекзіт". Прем'єр-міністр Тереза ​​Мей має намір наступного тижня ще раз винести на голосування проект угоди про вихід з ЄС, вже двічі провалений парламентом. Якщо цей проект з третьої спроби буде схвалений, то Британія, згідно з прийнятою постановою, попросить про відстрочку "Брекзіта" на три місяці, щоб за цей час прийняти необхідні законодавчі акти.  Євросоюз вирішить чи надавати британцям додатковий час на саміті 21-22 березня. 

Прем'єр-міністру Британії Терезі Мей цей час потрібен, щоб спробувати домовитися про ухвалення власного плану по виходу з ЄС. За її планом Британія формально вийде з ЄС, але фактично майже все залишиться як і раніше, тому що за угодою почнеться перехідний період до кінця 2020 року. Британія поступово позбавлятиметься представництва і права голосу в органах влади ЄС, але повністю зберігає всі інші права і обов'язки члена Євросоюзу. Також пропонується вихід Британії з єдиного ринку ЄС, з митного союзу і вихід з-під юрисдикції люксембурзького Європейського суду.

Варто сказати, що протиріччя щодо "Брекзіту" у Британії фактично зробили її жертвою особливо перед Німеччиною - основною силою Євросоюзу на даному етапі. Якщо в ЄС вирішать не надавати відстрочку британцям, то їх чекає жорсткий "Брекзіт" без жодних угод - процес розпочнеться вже 29-го березня. Від цього особливо постраждає економіка Великої Британії. Німеччина вийде безумовним переможцем, бо законно прибере сильного економічного та геополітичного конкурента. І наблизиться до мрії багатьох європейських лідерів щодо створення своєрідної "європейської імперії". США ж втрачають свого давнього союзника в ЄС. Проблеми з поляками, Орбаном та популістами від цього, звісно, нікуди не зникнуть. Але в геополітичному плані конкурентів у німців точно поменшає. При цьому, ЄС може надати Великій Британії відстрочку. За це зокрема виступає і голова Європейської ради Дональд Туск, повноваження якого спливають і в подальшому він прагне увійти в політичне життя Польщі. Жорсткий "Брекзіт" і скандали йому точно не потрібні. А також Ірландія в обличчі голови МЗС Саймона Ковені. Ірландці взагалі залежні від британської економіки, тому там хочуть повного скасування "Брекзіту" або ж бодай відстрочки. Та чи зможуть британці домовитися між собою за три місяці - теж питання. Якщо ні, то жорсткий "Брекзіт" забезпечений. Британці програють, німці - виграють. Для Меркель - це взагалі подарунок. Канцлерка, четвертий термін якої спливає в 2021-му, наступницею якої бачать голову німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер, може піти успішно, розчистивши шлях для величі Німеччини, яка об'єднає ЄС і зможе на рівних протистояти США. 

Дональд Трамп, який підтримував "Брекзіт" з 2015-го, вже здивований, що переговори у Великій Британії пішли трошки не так. І взагалі "Брекзіт" - важка штука. Але хто точно найбільше щасливий від проблем Великої Британії та ЄС з "Брекзітом" - це Володимир Путін. Будь-який хаос, послаблення союзників США - це завжди успіх. Причому, можливе монолітне становище Німеччини в ЄС його так само навряд чи засмутить. Бо з Німеччиною, як показує досвід "Північного потоку-2", виходить домовлятися. Не з усіх питань - як то санкцій за Крим. Але по фінансових так точно. 

 

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme