UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Трагедія МН17: США не розсекречують докази збиття "Боїнгу" терористами

США не розкривають наявні докази того, що малайзійський "Боїнг-777" у липні 2014 року було збито на сході Донецької області з підконтрольної сепаратистам території, оскільки американські спецслужби зацікавлені зберегти в таємниці свої джерела інформації

Про це в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" сказав посол США в Росії Джон Теффт, передає Depo.ua.

"Є джерела і методи, про які вони (керівники спецслужб – ред.) не розповідатимуть. І мені здається, будь-яка спецслужба не буде про це розповідати. Після того, як ви розкриєте, ви можете поставити під загрозу джерело інформації, і цього не буде ніхто робити, і росіяни теж цього не будуть робити", – сказав він.

Теффт пояснив, що спецслужби представили докази в Сенаті і Палаті представників, і конгресмени знайшли їх переконливими, практично одноголосно проголосувавши за санкції.

Окрім того, посол нагадав, що голландська комісія у власному розслідуванні також дійшла висновку, що авіалайнер був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який Росія надала сепаратистам.

"Мені здається, голландська влада і їхнє розслідування дуже чітко дали про це зрозуміти. Є відео… де видно, що як раз саме російська установка перетинала територію і потім їхала назад, і при цьому одна з ракет вже була відсутня", – сказав Теффт.

Нагадаємо, що Австралія допускає заочне засудження винних у цій катастрофі.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

7 липня Україна та Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського лайнера МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно з законодавством країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme