Тотальна українізація: Маша Лаврова влаштувала істерику щодо "мовного" закону

Росія вважає закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" законом про примусову українізацію

Про це повідомила спікер Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова у Twitter, інформує Depo.ua.

"Він є законом про примусову, фактично тотальну українізацію. Його положеннями передбачаються значні обмеження, а в багатьох випадках і прямі заборони на використання російської мови та мов нацменшин у різних сферах суспільного життя", - написала Захарова.

Вона вважає, що це рішення посилить розкол українського суспільства і ще більше віддалить перспективи врегулювання "кризи в Україні".

Нагадаємо, сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

28 лютого Рада розпочала розгляд "мовного закону" у другому читанні.

11 квітня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що у тиждень завершення розгляду правок та голосування за "мовний закон" не буде підписувати відпустки народним депутатам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна