Тіло журналіста Хашкаджі знищили в кислоті, – ЗМІ

Тіло відомого саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашкаджі, якого вбили в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі (Туреччина), було знищене в кислоті

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Hurriyet Daily News.

Зазначається, що відповідну інформацію повідомив турецький чиновник.

"Турецький чиновник повідомив Washington Post, що тіло вбитого журналіста Джамаля Хашкаджі було знищене в кислоті на території консульства Саудівської Аравії або в сусідній резиденції генерального консула Саудівської Аравії", - повідомляє видання.

Слід зазначити, що наразі офіційних заяв щодо місцезнаходження тіла вбитого журналіста немає.

Нагадаємо, 29 жовтня генпрокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Муаджіб прибув до Стамбула для розслідування вбивства журналіста Джамаля Хашкаджі.

Водночас він відмовився відповідати на ключові питання турецької сторони.

Дещо пізніше генпрокуратура Стамбула розповіла деталі убивства Хашкаджі.

Довідка: Джамаль Хашкаджі працював головним редактором саудівської газети Al-Watan, а також очолював заснований в Бахрейні телеканал Al-Arab. Журналіст відомий своїми критичними публікаціями про владу Саудівської Аравії, в 2017-му переїхав до США. Хашкаджі писав критичні статті для газети The Washington Post про ситуацію в Саудівській Аравії.

6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі.

За даними ЗМІ, журналіст зник у Туреччині після того, як увійшов до будівлі генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня стало відомо, що розумний годинник Apple Watch, що був на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували.

Дещо пізніше джерело у генпрокуратурі Туреччини повідомило, що знайдено докази вбивства журналіста в посольстві Саудівської Аравії.

Підтвердження вбивства опозиційного журналіста було отримано після того, як турецька влада провела дев'ятигодинний обшук в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

За даними CNN, тіло саудівського журналіста Джамала Хашкаджі після вбивства розчленували.

26 жовтня президент Туреччини заявив, що Туреччина має більше документів та інформації у справі про вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, проте оприлюднить їх, коли буде слушний час.

Того ж дня влада Туреччини направила офіційний запит до Ер-Ріяда про екстрадицію 18 підозрюваних у причетності до вбивства журналіста.

27 жовтня Саудівська Аравія відмовилася видати Туреччині підозрюваних у вбивстві Хашкаджі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна