The New York Times проводить власне розслідування щодо офшорів

Американська газета New York Times веде своє розслідування щодо офшорів, як і Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), який опублікував у неділю "Панамські документи"

Про це повідомив у вівторок заступник виконавчого редактора видання Метт Парді, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

ICIJ не пропонувала New York Times "брати участь в підготовці публікацій, стверджує газета.

"Це важлива тема, про яку ми пишемо самостійно і будемо продовжувати працювати", - сказав Парді.

За його оцінкою," панамські документи "містять більше інформації, ніж він з колегами встигли зібрати.

За даними New York Times, першоджерело відомостей, викрадених у панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, вийшоло на зв'язок з співробітниками мюнхенської газети Süddeutsche Zeitung більше року тому. Близько двох місяців п'ять груп журналістів німецького видання перевіряли документи і їх копії, які надходили їм.

"Це стало маною. Ми часто обмінювалися посланнями в зовсім недоречний час - о другій або четвертій годині ночі", - наводить NYT слова Фредеріка Обермайєр з Süddeutsche Zeitung.

Настав момент, коли німці перестали справлятися з об'ємом інформації, і тоді вони звернулися до ICIJ. Консорціум організував подальшу роботу, розподіливши навантаження між 400 журналістами з 100 підрозділів ЗМІ в 80 країнах.

Як дізналася New York Times, цієї строкатій команді, об'єднаній під кодовою назвою "Прометей", довелося координувати дослідження та терміни публікацій. Для цього провели таємні зустрічі спочатку у Вашингтоні в червні минулого року, а потім в Мюнхені, Лондоні і норвезькому Ліллехаммері.

"Завжди існує небезпека, що у світі відбудеться щось важливе, репортери збудяться надміру і будуть рватися все відразу опублікувати", - пояснив директор ICIJ Джерард Райл.

Щоб уникнути витоків учасники "Прометея" створили ряд інструментів, в тому числі захищений від спроб злому онлайн-форум для обміну підсумками розслідувань. Також була розроблена пошукова програма Blacklight, яка давала можливість вести цільовий пошук потрібних імен, джерел і країн. Основною мовою спілкування було обрано англійську.

Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. 

Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme