Тейлор заявив, що допомогу Україні загальмувала ідея Трампа купити Гренландію

Питання розморожування військової допомоги Україні загальмувалося через те, що в Білому домі були зайняті ідеєю придбання Гренландії

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Наголошується, що в той час, як Тейлор намагався запустити процес військової допомоги Україні, у Вашингтоні фокус уваги був іншим.

"В той час, як повірений у справах США в Україні працював над тим, щоб запустити заморожену допомогу в області безпеки Києву, він виявив, що фокус уваги у Вашингтоні був іншим: пріоритет президента Дональда Трампа був придбати Гренландію", – йдеться в повідомленні CNN.

Тейлор також заявив, що він стикався з труднощами в питанні організації зустрічі високопосадовців з Трампом, щоб обговорити питання розблокування військової допомоги Україні.

За словами Тейлора, співробітники адміністрації президента США весь час перебували у закордонних відрядженнях.

"Я думаю, що це також стосувалося питання Гренландії, придбання Гренландії, забирало багато енергії Ради національної безпеки", – заявив він.

За словами дипломата, міністр оборони, держсекретар, директор ЦРУ і радник з національної безпеки – всі розуміли необхідність продовження надання військової допомоги Україні і працювали над тим, щоб донести цю позицію до президента Трампа.

Нагадаємо, 6 листопада У США оприлюднили свідчення американського посла в Україні Тейлора.

22 жовтня Тейлор розповів Конгресу, чому Україні заморозили військову допомогу.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

16 жовтня конгрес США відклав голосування щодо дозволу провести імпічмент президенту Дональду Трампу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme