"Театральна кампанія": Що Захід та Росія думають про дебати Порошенка

Із тим фактом, що президентські виборчі перегони в Україні відбуваються у дещо нетрадиційний спосіб, сходяться більшість закордонних спостерігачів. Думки відрізняються лиш у тому, хто винен в “театральному” характері виборчої кампанії

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
"Театральна кампанія": Що Захід та Росія…

"Дебати з одним учасником", "шоу одного актора", "розмова з самим собою" - так охарактеризували більшість західних ЗМІ вчорашні "односторонні" дебати на НСК "Олімпійський".

"Президенту України залишилося дебатувати самому із собою, оскільки комік, який, за опитуваннями, перемагає, не з'явився" — так коротко описує ситуацію NBC News. Журналісти якого не впевнені в тому, що "виборці країни, яка потерпає від війни, зможуть побачити двох суперників на публічних дебатах, до остаточного голосування наступного тижня". При тому видання наголошує на важливості проведення більш традиційної, двосторонньої форми дебатів, оскільки "Зеленського, який отримав майже вдвічі більше голосів, ніж Порошенко в першому турі, звинувачують у свідомому збереженні невизначеності щодо його позиції в таких питаннях, як зовнішня політика і економіка.

"Під час "дебатів для одного" український президент висміював суперника" - констатує The New York Times. Додаючи той факт, що дискусія вчора точилась не стосовно того, як президент Порошенко збирається вирішувати конкретні політичні проблеми в разі повторного обрання, а виключно довкола того, що Володимир Зеленський є цілковито “віртуальним” кандидатом. З іншого боку, автор статті, Ендрю Хіггінс, завше відрізнявся доволі лояльною до Росії позицією (це легко побачити навіть зі списку його матеріалів на тому ж ресурсі). Що може дещо пояснити стосовно причин різко критичного тону статті. А фраза про те, що “Порошенка підтримували сотні його прихильників” може наштовхнути на думку, що в автора проблеми з арифметикою. І, можливо, не тільки.

На дивному форматі "односторонніх дебатів" наголошує і французький телеканал France24. Додаючи при тому, що Зеленський вельми вдало перетворив на політичний капітал “фрустрацію від мейнстрімної політики, війни з підтримуваними Росією сепаратистами, бідності та корупції”.

Доволі стримано коментує результати вчорашніх "односторонніх дебатів" досвідчений дослідник української політики Андреас Умланд. "Політтехнологи Порошенка намагаються здолати Зеленського у його сфері (замість того, щоб вирішувати істотні питання), і хочуть зробити краще шоу, ніж шоумен. Команда Зеленського, мабуть, думає: "Вітаємо у нашому світі! Ми вас навчимо, як працює бізнес розваг ...", - констатує Умланд.

Так само стримано — і практично без оціночних суджень — описує вчорашню подію і Aljazeera. "Очікуваний неприхід актора Володимира Зеленським не зупинив Порошенка від сольного виступу в неділю на київському Олімпійському стадіоні", зазначають арабські журналісти. Констатуючи, що “Порошенко намагається відновити втрачені позицію в жорсткій кампанії”, від якої залежатиме подальша доля України.

Куди як радикальніше — і з немалою долею злорадства — коментують вчорашні дебати в Росії. Зокрема, спікер російської держдуми В'ячеслав Володін заявив , що пісня "Ти ж мене підманула", яку Петро Порошенко заспівав зі сцени під НСК "Олімпійський", насправді адресована не Володимиру Зеленському, а Україні, яка “відмовилась підтримати його на виборах”. На думку російського парламентаря, “потік свідомості Петра Порошенка тільки підкреслює його судомні спроби вхопитися за владу і зберегти її будь-якими способами".Той факт, що Петро Порошенко все-таки потрапив до другого туру в результаті прозорих демократичних виборів, і згоден дискутувати з суперником, а не саджати його на період виборів до тюрми, як то практикує чинний російський президент, здається, ні про що не каже посадовцю із країни, де питомо демократичних виборів не було вже 20 років.

А загалом, реакція світової преси демонструє певну розгубленість і нерозуміння того, яким саме чином будуть розвиватись подальші події у цій карколомній президентській кампанії. Цей настрій, здається, доволі добре гармоніює з почуттями значної частини українців. Принаймні, тих, хто задумується далі, аніж на два тижні вперед.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme