У США піп психонув і залишив Константинопольський патріархат

Настоятель Успенського храму в американському місті Блуфілд священик Марк Тайсон покинув Константинопольський патріархат, протестуючи проти його дій в Україні

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на російський "Интерфакс".

"Кілька днів тому патріарх, якого я віддано і молитовно шанував протягом більше двох десятиліть, зробив безпрецедентний крок з відновлення канонічного статусу бунтівної банди позбавлених сану і дискредитованих священнослужителів в Україні", - розповів Тайсон.

Священик зазначає, що "аморальні і неканонічні дії патріарха Варфоломія в Україні вже сприяли насильству щодо канонічної Церкви", і це насильство буде наростати.

"На наших очах розгортається церковна громадянська війна і наш патріарх дав свій офіційний дозвіл. Нова і незалежна "церква", яку він створив, складається з ідолопоклонників", - заявив він.

З цієї причини Тайсон вирішив залишити прихід Константинопольської церкви.

"Я відслужив там останню літургію і більше не буду шанувати патріарха Варфоломія. Моя совість цього просто не допустить. Я вирішив просто, але твердо "відійти" і об'єднатися в спілкуванні зі страждаючою Українською Церквою, яка була маргіналізована незрозумілими діями патріарха Варфоломія ", - пише отець Марк.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

В УПЦ МП заявили, що відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки якщо останній скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

В той же день Білоруська православна церква заявила, що, як частина РПЦ, приєднується до рішення про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Душанбинська православна церква, як частина Російської православної церкви, також оголосила про розрив із Константинополем.

Водночас стало відомо, що росіянам заборонять молитися на Афоні.

У РПЦ закликали російський бізнес не фінансувати Афон після розриву спілкування з Константинопольським патріархатом.

Духовенству Української православної церкви Московського патріархату заборонено послужити з кліриками Константинопольського патріархату, а мирянам – брати участь в таїнствах, що здійснюються в храмах, які відносяться до Фанару

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна