ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Світовий порядок стає все хаотичнішим, людські цінності розмиваються, - Гуттеріш

На думку генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша, світ страждає від "дефіциту довіри", а демократичні принципи перебувають "в облозі"

Depo.Світ
25 вересня 2018 23:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш у вівторок, 25 вересня, відкрив сесію Генеральної Асамблеї ООН застереженням щодо можливого "зламу" базованого на правилах світоустрою.

"Сьогодні світовий порядок є дедалі більш хаотичним. Владні відносини є менш чіткими, - цитує Гуттеріша інформагенція AFP. - Загальнолюдські цінності розмиваються. Демократичні принципи перебувають в облозі".

Світ нині страждає від "дефіциту довіри", а принцип багатонаціональної співпраці "зазнає атак саме тоді, коли ми його найбільше потребуємо", заявив генсек ООН. Серед викликів, перед якими постає нині світ, Гуттеріш назвав глобальні кліматичні зміни, "злочинні дії у кіберпросторі" та "озброєння штучного інтелекту". Загрозу генсек ООН бачить також у зростанні популізму у світі та в поляризації країн.

Гутерріш закликав представників 133 країн, які заявили про свою участь у сесії Генасамблеї, "підтримати реформовану, відновлену і посилену багатосторонню систему" світоустрою "заради більшої солідарності у просуванні миру, прав людини та сталого розвитку".

Нагадаємо, що сьогодні, 25 вересня, на Генасамблеї ООН виступав президент США. Дональд Трамп закликав світ до війни із соціалізмом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ