ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Слуга" Кремля написав оду "путінізму"

Помічник президента Росії Владислав Сурков, куратор окупованого Донбасу Владислав Сурков пророкує, що "політична машина Путіна" буде визначати обличчя Росії на найближче століття

Depo.Світ
11 лютого 2019 11:05
ФОТО: depo.ua

Про це він написав у своїй статті для "Независимой газети", інформує Depo.ua.

"Подібно до того, як сучасна Франція досі називає себе П'ятою республікою де Голля, Туреччина (при тому, що при владі там зараз антікемалісти) як і раніше спирається на ідеологію "Шести стріл" Ататюрка, а Сполучені Штати і понині звертаються до образів і цінностей напівлегендарних "батьків-засновників. Нескромна роль, відведена нашій країні в світовій історії, не дозволяє піти зі сцени або відмовчатися в масовці, не обіцяє спокою та зумовлює непростий характер тутешньої державності", - пише Сурков.

Сучасну Росію він називає державою нового типу, яка "поки що мало вивчена", але життєздатна. "Стрес-тести, які вона пройшла і проходить, показують, що саме така органічна модель політичного устрою з'явиться ефективним засобом виживання і піднесення російської нації на найближчі не тільки роки, але й десятиліття, а швидше за все - і на весь майбутній вік", - впевнений автор статті.

Сурков вважає, що російська політична система "явно має значний експортний потенціал", "виробляє смисли" і йде в інформаційний наступ на Захід, вводячи в розгубленість західних експертів.

Західну демократію помічник російського президента критикує, кажучи про те, що вона заснована на системі стримувань і противаг, "рівновазі ницості", "балансі жадібності", "гармонії крутійства". "Недовіра і заздрість, що використовуються демократією як пріоритетні джерела соціальної енергії, необхідним чином призводять до абсолютизації критики і підвищенню рівня тривожності", - пише він.

"Наша система, як і взагалі наше все, виглядає, звичайно, не витонченіше, зате чесніше. І хоча далеко не для всіх слово "чесніше" є синонімом слова "краще", воно не позбавлене привабливості", - вважає Сурков.

Далі він розмірковує про унікальний російський народ і робить висновок, що на Росії народ розуміють.

У кінці статті Сурков зауважує, що "сучасна російська держава тримається на довірі, на відміну від Заходу, де культивують недовіру і критику". Російській державній моделі він пророкує "довгу і славну історію".

"Вона не зламається. Буде діяти на власний розсуд, отримувати і утримувати призові місця у вищій лізі геополітичної боротьби. З цим рано чи пізно доведеться змиритися всім тим, хто потребує, щоб Росія "змінила поведінку". Адже це тільки здається, що вибір у них є", - пише Сурков.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ