"Слуга" Кремля написав оду "путінізму"

Помічник президента Росії Владислав Сурков, куратор окупованого Донбасу Владислав Сурков пророкує, що "політична машина Путіна" буде визначати обличчя Росії на найближче століття

Про це він написав у своїй статті для "Независимой газети", інформує Depo.ua.

"Подібно до того, як сучасна Франція досі називає себе П'ятою республікою де Голля, Туреччина (при тому, що при владі там зараз антікемалісти) як і раніше спирається на ідеологію "Шести стріл" Ататюрка, а Сполучені Штати і понині звертаються до образів і цінностей напівлегендарних "батьків-засновників. Нескромна роль, відведена нашій країні в світовій історії, не дозволяє піти зі сцени або відмовчатися в масовці, не обіцяє спокою та зумовлює непростий характер тутешньої державності", - пише Сурков.

Сучасну Росію він називає державою нового типу, яка "поки що мало вивчена", але життєздатна. "Стрес-тести, які вона пройшла і проходить, показують, що саме така органічна модель політичного устрою з'явиться ефективним засобом виживання і піднесення російської нації на найближчі не тільки роки, але й десятиліття, а швидше за все - і на весь майбутній вік", - впевнений автор статті.

Сурков вважає, що російська політична система "явно має значний експортний потенціал", "виробляє смисли" і йде в інформаційний наступ на Захід, вводячи в розгубленість західних експертів.

Західну демократію помічник російського президента критикує, кажучи про те, що вона заснована на системі стримувань і противаг, "рівновазі ницості", "балансі жадібності", "гармонії крутійства". "Недовіра і заздрість, що використовуються демократією як пріоритетні джерела соціальної енергії, необхідним чином призводять до абсолютизації критики і підвищенню рівня тривожності", - пише він.

"Наша система, як і взагалі наше все, виглядає, звичайно, не витонченіше, зате чесніше. І хоча далеко не для всіх слово "чесніше" є синонімом слова "краще", воно не позбавлене привабливості", - вважає Сурков.

Далі він розмірковує про унікальний російський народ і робить висновок, що на Росії народ розуміють.

У кінці статті Сурков зауважує, що "сучасна російська держава тримається на довірі, на відміну від Заходу, де культивують недовіру і критику". Російській державній моделі він пророкує "довгу і славну історію".

"Вона не зламається. Буде діяти на власний розсуд, отримувати і утримувати призові місця у вищій лізі геополітичної боротьби. З цим рано чи пізно доведеться змиритися всім тим, хто потребує, щоб Росія "змінила поведінку". Адже це тільки здається, що вибір у них є", - пише Сурков.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна