Суддя Чаус судитиметься з Додоном

Український суддя Микола Чаус подав до суду на президента Молдови Ігоря Додона, який відхилив його клопотання про надання політичного притулку

Depo.Світ
24 листопада 2017 16:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Anticoruptie.md.

Рішення про відмову в наданні політичного притулку схвалили ще 5 жовтня, проте Чаус вирішив оскаржити її в суді.

Перше слухання по цій справі відклали з технічних причин. Наступне заплановане на 19 лютого 2018 року.

Головний юрисконсульт з юридичних питань Максим Лебединський заявив, що цей крок спрямований тільки на те, щоби відстрочити процедуру можливої ​​екстрадиції Чауса в Україну.

"Надання політичного притулку є дискреційним правом президента, і немає ніяких правових критеріїв, які змусили б його надати притулок. На мій погляд, ця дія буде всього лише затримкою в процедурі, і нічого більше", – сказав юрист.

Нагадаємо, 1 березня 2017 року Чаус здався правоохоронцям у Молдові. Відразу після цього САП заявила про наміри вимагати його видачі Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

Довідка: 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Чауса в отриманні хабаря в розмірі $150 тис. Зазначені кошти були виявлені в двох скляних банках, які суддя особисто закопував у дворі власного дому.

6 вересня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді. Чаус втік із України.

З 11 листопада 2016 року суддя перебував в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ