Суд дозволив ексгумувати Франко

Верховний суд Іспанії ухвалив рішення в одному з найгучніших процесів останнього часу, схваливши ексгумацію і перепоховання останків Франсіско Франко

Соціалістичний уряд країни на чолі з Педро Санчесом добивався цього, щоб перенести останки з державного мавзолею в більш відповідне місце, а саме – на кладовище Ель-Пардо, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

Сім'я Франко виступала проти ексгумації та навіть подала зустрічний позов до суду. Єдиний варіант перепоховання, на який були згодні родичі Франко – це родинна усипальниця в соборі Альмудена в центрі Мадрида. Але іспанський уряд відмовився від цієї ідеї, пославшись на проблеми із забезпеченням безпеки.

Його останки спочивають у величезному мавзолеї біля Мадрида, в Долині полеглих, разом з останками десятків тисяч загиблих в роки громадянської війни. Багато хто вважає цей меморіал пам'ятником фашизму.

На думку лівих політиків, прах Франко не може спочивати в Долині полеглих: меморіал повинен стати місцем примирення після громадянської війни, а не поклоніння диктатору. Соціалісти говорили також про те, що згідно із законом про історичну пам'ять від 2007 року, в Долині полеглих можуть спочивати тільки загиблі в ході іспанської громадянської війни, Франко ж помер своєю смертю.

Питання про перепоховання останків Франко розділило Іспанію на два табори – і все це на тлі підготовки країни до загальних виборів, які призначені на 10 листопада.

Після смерті Франко іспанські політичні сили домовилися про так званий негласний пакт забуття – це угода, покликана залишити все, що відбувалося при ньому, в минулому.

Нова конституція Іспанії, ухвалена 27 грудня 1978 року, проголосила демократичні свободи і закріпила принцип поділу влади.

У 1977 році був ухвалений закон про амністію, який заборонив кримінальні розслідування справ, що належать до періоду Франко.

Його пам'ятники прибрали з вулиць іспанських міст, багато з них перейменували.

У 2007 році ухвалили закон про історичну пам'ять, який визнав наявність жертв громадянської війни з обох сторін, а також гарантував допомогу тим жертвам диктатури Франко та їхнім сім'ям, які вижили.

Понад 100 тисяч жертв громадянської війни і репресій залишаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, у вересні 2018 року іспанський парламент схвалив ексгумацію останків диктатора Франсиско Франко.

Довідка: Франсіско Франко став наймолодшим генералом в історії Іспанії – в 1926 році, йому тоді було 33 роки. Після перемоги лівого "Народного фронту" на виборах 1936 року Франко і його соратники організували путч, який призвів до початку громадянської війни в країні. У 1939 році Франко переміг у громадянській війні не без допомоги нацистської Німеччини та фашистської Італії і проголосив себе главою держави – каудільйо Іспанії. Франко залишався при владі кілька десятиліть, до своєї смерті в 1975 році, після якої Іспанія стала парламентською монархією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme