Страшна різанина у Папуа-Новій Гвінеї: Чому в Океанії вбивають дітей і вагітних жінок

Світ приголомшила трагедія у селі Каріда, що в Папуа-Новій Гвінеї - невідомі вбили і розчленували 16 людей. Серед жертв - вісім дітей та вісім жінок, двоє з яких були вагітні

Журналіст відділу "Життя"
Страшна різанина у Папуа-Новій Гвінеї: Ч…

Таку кількість жертв озвучив The Guardian офіцер Філіп Пімуа, який опікується оздоровчим центром у Каріді. Але спікер місцевої поліції Томас Левонго повідомив RNZ  про 15 вбитих - десятьох жінок і п'ятьох дітей. 

За словами Пімуа, більшість людей вбили у власній квартирі, після того, як вони відчинили ворогу двері. 

ФОТО: Facebook/Pills Pimua Kolo

"Я прокинувся вранці, пішов розводити вогонь на кухні, і тут почув звуки пострілів, побачив, як палають деякі будинки, тож я знав, що ворог вже у селі.  Тож я просто втік і сховався у кущах, а пізніше повернувся і побачив спалені будівлі і розчленовані тіла", - розповідає Пімуа. 

Каже, що був знайомий з усіма жертвами, хоча деякі тіла настільки понівечені, що їх важко впізнати. Окрім рушниць, вбивці були озброєні ножами. 

Мешканці села завернули тіла жертв у москітні сітки і залишили Каріду, боячись, що вбивці можуть повернутися. 

Пімуа розповів, що село атакували "вороги", додавши, що "вони боролися тривалий час".

Міжплемінна ворожнеча із жахаючими проявами жорстокості - сумна реалія життя країни останніх років. Майже одночасно з трагедією у Карибі вбили сімох людей у Мунімі. 

"Сьогодні один з найсумніших днів мого життя, багато дітей і матерів безневинно вбиті у селах Мунімі та Каріді, де проживає мій електорат", - написав у Facebook прем'єр-міністр країни Джеймс Марапе. 

Лідер звинувачує у злочині бойовиків племен Хегуей, Ліві та ОКіру, а також акцентує, що чимало населених пунктів країни потребують ретельнішої охорони. Мовляв, лобіював збільшення штату поліцейських, але його не підтримали. Адже наразі провінцію з 400 тис. мешканців охороняє всього 60 поліцейських. 

"Всім, хто носить рушниці, вбиває і ховається під ширмою спільноти, затямте, що я не побоюся використовувати найжорсткіші засоби закону проти вас. Минулого тижня у парламенті розглядався проект закону про смертну кару, зараз це уже закон", - написав прем'єр. 

Племена, яких тут близько 800, ворогують через землю та інші ресурси.  Папуа-Нова Гвінея - одна з найбідніших країн світу, а 40% населення тут змушені виживати за менш ніж $1 на день, пише BBC

Люди живуть племінними традиціями, а між багатьма селами навіть немає дорожного сполучення. У 2018-му землетрус спутошив деякі віддалені регіони. 

Хоча розбірки за територію тут стали традиційними, за останні роки вони набули особливої жорстокості та розмаху через поширення вогнепальної зброї. 

Ще один мотив для ворожнечі - політика. Під час передвиборчих змагань тут використовуються будь-які засоби:  політичні опоненти вдаються до погроз та підкупу, скуповують зброю і брязкають нею перед носом супротивника. Зокрема, у 2017-му кампанія знаменувалася десятками спалених будинків і спробою викрадення одного з кандидатів. Наразі ж кожна помилка влади може обернутися насильством проти її прибічників.  А оскільки країна живе бідно, а корупцію ще далеко не подолано, нарікань на можновладців чимало. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme