Країни НАТО не зобов'язані надавати військову допомогу один одному - The Economist

Держави, які вступили до Північноатлантичного альянсу (НАТО), не зобов'язані надавати військову допомогу іншим країнам-членам НАТО, які зазнали нападу

Країни НАТО не зобов'язані надавати війс…

Такий висновок робить видання The Economist після аналізу ст. Статуту НАТО, яка свідчить, що збройний напад на одного або більше членів буде розцінений як агресія проти всіх, передає depo.ua.

Видання зазначає, що ця стаття стала актуальною, коли Росія почала нарощувати витрати на армію, погрожуючи сусідам ядерними атаками і влаштовуючи військові навчання на кордонах країн Балтії. Однак у статуті НАТО йдеться тільки про можливість надання військової допомоги країні-учасниці Альянсу.

«Насправді це може бути що завгодно, від ядерної війни до дипломатичного протесту», - підсумовує видання.

Процитуємо ст. 5 Північноатлантичного договору, укладеного в 1949 році: «Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи Північній Америці вважатиметься нападом на них загалом і, отже, погоджуються з тим, що у випадку якщо подібний збройний напад матиме місце, кожна з них, у порядку здійснення права на індивідуальну або колективну самооборону, визнаного статтею 51-ю Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу стороні, що зазнала, чи сторонам, що зазнали подібного нападу, шляхом негайного здійснення таких індивідуальних чи спільних дій, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні».

Як бачимо, справді йдеться про «дії, які вважатиме необхідними» кожна країна НАТО, а не про обов'язкову військову допомогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme