ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стінка на стінку: У Берліні пройшли одразу дві масові демонстрації (ВІДЕО)

У неділю, 27 травня, центр Берліна став місцем протистояння двох масових демонстрацій - правопопулістів та їхніх політичних опонентів

Depo.Світ
27 травня 2018 21:33
ФОТО: depo.ua

Лише в одному випадку поліцейським, а їх було задіяно цього дня понад 2 тисячі, довелося застосувати перцевий газ, аби не допустити зіткнень, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Кульмінацією акцій, що тривали майже цілий день, став мітинг правопопулістської Альтернативи для Німеччини біля Бранденбурзьких воріт. Її лідер Александер Гауланд, під схвальні крики прибічників, що розмахували національними прапорами, обіцяв "покласти край відкритості кордонів та мультикультуризму".

"Іслам не є частиною Німеччини! Ми поважаємо інші нації, але ми любимо Німеччину!", - кричав він у мегафон і обіцяв, що АдГ прийшла в політику, увійшла до Бундестагу і до парламентів більшості німецьких федеральних земель "для того, щоб залишитися назавжди". "Ми - народна партія, а не Християнські демократи!", - проголошував Гауланд, великий друг Росії і прибічник зняття санкцій та визнання Криму російським.

Серед плакатів у морі прапорів на площі можна було побачити кілька, написаних кирилицею. Російські німці - одні з основних симпатиків АдГ і голосували в основному за цю партію на торішніх парламентських виборах.

Незважаючи на всю барвистість дійства і те, що підтримати акцію прибули з інших земель, зібрала вона менше людей, ніж було анонсовано. За даними поліції, замість 10 тисяч прийшли близько 5 тисяч демонстрантів.

Зате тих, хто виступив проти "нового нацизму", було вп'ятеро більше - близько 25 тисяч. Організатором заходів, а було організовано цілих дві антидемонстрації, виступив альянс "Зупиніть ненависть - зупиніть АдГ", підтримали їх Ліва партія та Зелені. Через залізні загородження, що охоронялися поліцейськими кордонами, з обох боків парку Тіргартен, вони намагалися перекричати те, що відбувається перед Бранденбурзькими воротами. До цього акція пройшла перед будівлею Бундестагу. "Расизм - не альтернатива" - їхнє основне гасло.

До супротивників АдГ активно приєдналися представники ЛГБТ-співтовариства, які влаштували у центрі міста вуличне свято - свого роду репетицію майбутнього Christopher Street Day.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ