Боти і "деменція Байдена": Чому американці ігнорують доповідь про втручання Росії у вибори в США

Доповідь стосовно втручання у американські вибори з боку Росії, Китаю та Ірану, яка 2 місяці тому була підготована для розповсюдження серед правоохоронних органів та широкої публіки США, тамтешні урядовці поклали під сукно. І причини такого рішення виглядають для Трампа не надто добре

Журналіст відділу «Світ»
Боти і "деменція Байдена": Чому американ…

На початку ця історія розвивалася, як тривіальний шпигунський роман. Десь у червні американське розвідувальне товариство потроху зібрало інформацію, що російські "фабрики тролів" готуються знову втрутитися у вибори в США. Щоправда, цього разу граючи не прямо на користь Трампа – за чим тепер уважно стежать як політики, так і публіка соцмереж. Натомість планувалося провести широкомасштабну інформаційну кампанію, покликану поставити під сумнів психічне здоров'я його супротивника, Джозефа Байдена молодшого. Творчо розвинути улюблену трампівську тезу про "сонного Джо", так би мовити. При тому частина цієї кампанії вже активно реалізувалася – помийки на кшталт Sputnik News та Russia Today ще з кінця весни активно розміщали, для прикладу, матеріали з посиланням на вигаданих норвезьких психіатрів про "жахливу старечу деменцію" у Байдена. Потім цю інформацію, вочевидь, мали таргетовано популяризувати російські ботоферми.

Американське розвідувальне товариство 9 липня підготувало на цю тему деталізовану доповідь – і спробувало розіслати її до всіх федеральних правоохоронних структур США. Чи сильно допомогло б це протидії російським фейкам – теж питання відкрите, але це був логічний хід.

При тому доповідь не була якоюсь антитрампівською за своєю суттю, оскільки містила пасажі про те, що іранські та китайські ЗМІ, в свою чергу, готують аналогічну пропагандистську кампанію проти Трампа – щоправда, приписуючи йому психоз та нарцисичний розлад особистості.

І тут шпигунський роман переріс у політичний детектив. Оскільки Міністерство національної безпеки США за дві доби до початку розповсюдження доповіді дало їй задній хід.

Причиною, за словами Чеда Вулфа, виконувача обов'язків міністра внутрішньої безпеки, стало те, що він і інші посадові особи управління засумнівалися в якості "не дуже добре складеної доповіді". "Ведеться старанна робота над переписуванням цієї доповіді та вміщенні її в кращий контекст, - заявив, за даними ABC, Вулф. - Я маю надію побачити ці дані".

Надія ця має не дуже міцну основу. Оскільки від тих подій минуло вже два місяці – і про доповідь ні слуху, ні духу. До моменту президентських виборів у США залишилося два місяці. З виправленням невдалого стилю доповіді можуть і не встигнути.

При тому для публіки в США цілком очевидна причина, через яку в протрампівському уряді доповідь поклали під сукно. І полягає вона в тому, що теза про психологічну нездатність Байдена керувати країною є вельми популярною в передвиборній кампанії самого Трампа. Там, звичайно, не повторюють заяв про "старечу деменцію" – все-таки різниця у віці між Трампом та Байденом менше чотирьох років, тож необачні виборці можуть провести якісь паралелі й захотіти повернути в списки Каньє Веста.

Але знущання з "сонного Джо", яке так миле серцю Трампа, в разі розповсюдження вищезгаданої доповіді, вже виглядатиме як агітація, близька за змістом і формою до російської пропаганди. Що навряд чи сильно допоможе Трампові, який, слід віддати належне, впродовж останнього місяця зумів дещо зменшити відставання від Байдена.

І саме той факт, що виконавча влада країни прийняла рішення, що можна розглядати як корисне для Трампа, але шкідливе для національних інтересів США, цілком може послужити причиною того, що тривіальна загалом-то розвідувальна аналітика стане причиною чергового акту в спектаклі під назвою "Трамп, Росія та вибори в США". Добре, що цього разу хоч без участі України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme