ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

США закликали Росію забиратися з Абхазії та Південної Осетії

Сполучені Штати підтримують суверенітет і територіальну цілісність Грузії та закликають Росію вивести сили з Абхазії і Південної Осетії і скасувати визнання самопроголошеної державності цих регіонів

Depo.Світ
21 травня 2018 21:38
ФОТО: depo.ua

З такою промовою виступив державний секретар США Майк Помпео під час зустрічі у Вашингтоні з прем'єр-міністром Грузії Георгієм Квірікашвілі, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сполучені Штати підтримують суверенітет Грузії й територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Ми закликаємо Росію виконати всі її зобов'язання за Угодою про припинення вогню від 2008 року, вивести свої сили на доконфліктні позиції, скасувати визнання грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії незалежними державами та забезпечити вільний доступ гуманітарної допомоги до кожного з цих двох регіонів", - заявив держсекретар США.

Помпео зауважив, що цього року виповниться вже 10 років з моменту вторгнення Росії в Грузію.

"Сполучені Штати однозначно засуджують окупацію Росією грузинської території. Насильницьке вторгнення Росії в Грузію є явним порушенням міжнародного миру та безпеки й суперечить основним принципам Статуту ООН та Гельсінським заключним актам", - заявив глава Держдепартаменту США.

Він підкреслив, що окуповані росіянами грузинські території Абхазії та Південної Осетії є невід'ємною частиною Грузії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ