США створюють стратегію для зміни влади у Венесуелі,– Помпео

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео визнав, що його країна спільно з союзниками і партнерами у світовому масштабі будують плани щодо зміни режиму у Венесуелі

США створюють стратегію для зміни влади…
Фото: ЕРА

Про це він сказав в інтерв'ю колумбійському телеканалу Caracol TV, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми працюємо над проектом, який приведе до того, що Мадуро піде, а венесуельський народ зможе провести вільні та справедливі вибори. Ми розмовляємо з представниками Південної Америки, Центральної Америки, Європи – країнами всього світу, щоб добитися цього результату", – зазначив Помпео.

Державний секретар США зазначив, що розроблена для зміни венесуельського режиму стратегія "працює фундаментально", і США мають намір продовжувати діяти в тому самому напрямі.

"Те, що ми зробили, – це зміцнили венесуельський народ, ми ясно дали йому зрозуміти, що світ на його боці. (...) Сьогодні майже п'ять десятків країн визнали Хуана Гуайдо законним лідером Венесуели, і ми запровадили жорсткі санкції проти режиму, що ускладнює завдання ним подальшої шкоди народу", – сказав Помпео.

За словами держсекретаря, "попереду ще багато роботи", але США "продовжують працювати над проектом".

"Кінець кінцем ми доб'ємося вільних і справедливих виборів нового президента, і тоді венесуельський народ зможе отримати світліше, краще і процвітаюче майбутнє", - висловив упевненість глава американського Держдепу.

Як підтвердження правильності виробленої Вашингтоном стратеги він згадав розвал СРСР.

"Я пам'ятаю, як колишній держсекретар США Бейкер говорив мені, що до падіння Радянського Союзу ніхто не вірив, що така стратегія працює. А потім це спрацювало", – сказав Помпео.

У відповідь на запитання про те, чи готові США відгукнутися на заклик президента Венесуели Ніколаса Мадуро про прямі переговори між двома країнами, Помпео порадив главі режиму "просто вести переговори з власним народом, народом, який він занапастив".

Нагадаємо, президент Венесуели Ніколас Мадуро сказав про можливість перегляду відносин зі США за умови взаємної поваги між урядами країн.

Довідка: Політична криза у Венесуелі триває вже майже рік. У січні 2019 голова парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько півсотні держав, серед яких і США, визнали його на цій посаді.

Разом з тим президент Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії та силових структур, визнають його легітимність, зокрема, Москва, Китай і Куба.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme