США продовжать переговори з Росією щодо "ракетного розлучення"

США планують продовжити консультації з Росією щодо розриву Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності

Про це повідомив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон у інтерв'ю радіостанції "Эхо Москви", інформує Depo.ua.

Він зазначив, що вихід США з договору назрів давно, оскільки Росія порушила і Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, і Договір про обмеження систем протиракетної оборони.

"І ми дійшли до висновку, що Росія має намір розвивати ракети середнього радіусу дальності. І з огляду на цю позицію Росії, її наміри, це одне з можливих обмежень і порушень договору щодо обмеження стратегічних озброєнь", - заявив Болтон.

Він додав, що є низка країн, які випускають ракети середнього радіусу дальності і крилаті ракети. Зокрема, йдеться про Північну Корею і Китай. "І виходить дуже незвичайна конфігурація, ситуація для США і Росії: двосторонній договір тепер уже не є монопольним договором, розумієте?", - наголосив радник Трампа.

Тому, за його словами, наступним кроком у цій ситуації стануть консультації з "друзями в Європі і в Азії", а також Росією.

"Подальші консультації з Росією - звичайно, це явно, що ми будемо їх продовжувати. І за іншими стратегічними питаннями. Буде багато дипломатії в найближчі місяці", - сказав радник Трампа.

Нагадаємо, 21 жовтня США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

За даними ЗМІ, Білий дім може піти на розрив ще одного стратегічного договору про ядерну зброю з Росією.

На Росії погрожують застосувати у відповідь на вихід США з ракетної угоди заходи, в тому числі військові.

У НАТО поклали відповідальність за вихід США про вихід з ДРСМД на Росію.

Довідка: Договір РСМД був підписаний президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році, отримав назву ДРСМД-87. Угода не дозволяє сторонам мати балістичні ракети наземного базування і крилаті ракети з дальністю від 500 до 5,5 тисячі кілометрів. Москва і Вашингтон регулярно звинувачують один одного в порушенні його умов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme