США працює над новими "Джавелінами"

Компанія Lockheed Martin почала виробництво нової модифікації протитанкового ракетного комплексу (ПТРК) Javelin, що отримав позначення FGM-148F

Про це заявив представник компанії, інформує Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Першими одержувачами FGM-148F виступлять сухопутні війська США, а також кілька інших держав. Зараз ведеться виробництво дослідної партії модернізованого Javelin", - сказав співрозмовник агентства.

Модифікація FGM-148F відрізняється підвищеним уламково-фугасним ефектом бойової частини. "Ефективність модернізованого Javelin проти піхоти збільшена на 70%. ПТРК отримав модернізовану систему запуску і покращений запобіжник", - зазначив представник компанії.

За його словами, наразі ведеться розробка нової модифікації Javelin під позначенням FGM-148G.

"Розробка FGM-148G знаходиться в активній стадії. Даний ПТРК отримає головку самонаведення з неохолоджуваних тепловізором і поліпшену електроніку. Маса комплексу буде знижена на 0,5 кг, зменшиться і його вартість", - зазначив співрозмовник агентства.

Як зазначив представник Lockheed Martin, компанія також завершила розробку дистанційно-керованого бойового модуля, оснащеного комплексом Javelin.

Нагадаємо, 15 січня президент Петро Порошенко заявив, що російські танкісти не обстрілюють український військових через наявність американських комплексів "Джавелін".

Довідка: "Джавелін" (Javelin) – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ППРК), призначений для ураження бронетехніки, танків, а також БПЛА, вертольотів і гвинтомоторних літаків, що заходять на посадку. Вартість одного комплексу, укомплектованого 6-ма ракетами, становить понад мільйон доларів США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна