США перекидають війська у Норвегії до кордону з Росією

Сполучені Штати більш ніж удвічі збільшать кількість морських піхотинців, дислокованих у Норвегії, згідно з планами, вперше викладеними у червні

Про це повідомило норвезьке Міністерство оборони, передає Depo.ua з посиланням на Reuters.

Плани зі збільшення числа морських піхотинців в Норвегії з 330 до 700 і переміщення деяких з них ближче до кордону з Росією викликали різку реакцію Москви, яка назвала плани "явно недружніми".

Уряд в Осло, все більше стурбований Росією з моменту анексії Криму в 2014 році, наполягає на тому, що збільшення присутності США призначене тільки для навчальних цілей і не повинно інтерпретуватися як військова ескалація.

Міністр закордонних справ країни Іне Еріксен Сорейде заявила журналістам, що рішення не передбачає створення постійної бази США в Норвегії і не націлене на Росію.

Ротація сил триватиме до п'яти років порівняно з первинним розміщенням, яке тривало протягом шести місяців з початку 2017 року, а потім було продовжено в червні минулого року.

Норвегія купує у США п'ять літаків P-8A через "мінливе середовище безпеки" в Північній Атлантиці, згідно з заявою, спільно підписаною Британією, Норвегією і Сполученими Штатами. Великa Британія і Норвегія спільно використовуватимуть об'єкти нової Морської патрульної авіації на полігоні RAF Lossiemouth.

Нагадаємо, морські піхотинці повинні були залишити Норвегію в кінці цього року після того, як початковий контингент прибув в 2017 році для підготовки до бойових дій у зимових умовах. Це перші іноземні війська, розміщені в Норвегії з часів Другої світової війни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна