США хочуть "добити" "Північний потік–2" новими санкціями

Двопартійна група американських сенаторів планує ухвалити законодавство, яке розширило б санкції США проти газопроводу "Північний потік– 2" між Росією та Німеччиною, націлившись на страхові компанії, які працюють з російськими суднами

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Проєкт закону визначає, що раніше ухвалені санкції застосовуються до всіх робіт з укладки труб та страхування. Він розширює санкції до компаній, які надають "послуги андеррайтингу або страхування чи перестрахування" для суден, що працюють на будівництві трубопроводу, а також тих, що надають "послуги або засоби для модернізації технологій або встановлення зварювального обладнання, переобладнання або закріплення" суден.

Сенатор Тед Крус, один із головних ідейників законодавства, заявив, що трубопровід становить "критичну загрозу національній безпеці Америки і не повинен бути завершений". За його словами, президент Росії Володимир Путін намагається обійти санкції, ухвалені Конгресом минулого року.

Сенатор Жанна Шахін, демократ з Нью-Гемпшира, заявила, що трубопровід "загрожує Україні, енергетичній незалежності Європи та дає Росії можливість використовувати наших союзників", і що "Конгрес повинен знову вжити рішучих дій".

Нагадаємо, Польща хоче оштрафувати "Газпром" на 50 млн євро.

15 травня стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило російському проекту "Північний потік-2" в імунітеті до газової директиви Європейського Союзу

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Також повідомлялося, що втрати України від запуску російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" можуть скласти $2,5-3 млрд на рік.

Довідка: Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас зараз "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme