США і ЄС можуть посилити санкції проти Росії через полонених українських моряків, - Волкер

США та Європа можуть посилити санкції щодо Росії або запровадити нові санкції через захоплення українських моряків та суден

Про це заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Деякі наші європейські союзники говорили про нові санкції чи посилення існуючих санкцій. Я думаю, що це гідна ідея, ми її розглянемо", - сказав Волкер.

Він заявив, що Росія має звільнити захоплених українських моряків та судна як жест доброї волі перед святами.

"Їх безпідставно атакували у відкритих водах, заарештували. Вони (росіяни) мають вдатися до деескалації ситуації та повернути їх", - зазначив Волкер.

Дипломат наголосив, що збереження уваги на долі українських моряків має посприяти їхньому звільненню.

"Не забувати про них, щоб увага залишалася прикутою до їхньої долі. Ми сподіваємося, що Росія негайно поверне моряків", - заявив Волкер.

За його словами, світ має продемонструвати єдність у протистоянні Росії.

Як відзначив дипломат через ситуацію із захопленням українських моряків Росією була відкладена раніше запланована зустріч із помічником Володимира Путіна Владиславом Сурковим.

Водночас дипломат наголосив, що Росія має відновити діалог з Україною на базі Договору 2003-го року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

"Території обох країн виходять до Азовського моря. Обидві країни мають право та потребу використовувати море для руху транспорту. Далі ми маємо повернутися до ширшої розмови про те, як покласти край конфлікту в Східній Україні", - заявив Волкер.

Нагадаємо, 26 листопада в ЄС уже заговорили про нові, "керченські" санкції проти Росії.

За даними ЗМІ, країни ЄС готують спільну заяву щодо агресії Росії на Азові, при цьому 6-7 країн ЄС розглядають подальші санкції проти Росії.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходяться в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна