США "енергетично" покарають Росію за напад на українські кораблі

На тлі суперечки між Росією і Україною щодо Керченської протоки Конгрес США розглядає близько 10 законопроектів, спрямованих проти енергетичного сектору Росії

Про це повідомив помічник держсекретаря США з енергоресурсів Френсіс Феннон на брифінгу у Вашингтоні, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Ми моніторимо законопроекти - їх близько 10, всі вони містять російську енергетику як ключовий компонент", - сказав Феннон.

Він зазначив, що першим на розгляді конгресменів знаходиться рекомендаційна резолюція, де Конгрес висловлює незгоду з будівництвом газопроводу "Північний потік-2", який зв'яже безпосередньо Росію і Німеччину. Рішення по даній резолюції може бути прийнято вже на поточному тижні.

"Ми очікуємо, що Конгрес прийме рішення з цього питання, і тиск на російський енергетичний сектор в результаті буде тільки зростати", - сказав Феннон.

За словами американського чиновника, "Північний потік-2" є інструментом, за допомогою якого Росія хоче посилити залежність країн-імпортерів, тому США закликають всіх партнерів Росії вийти з даного проекту.

У законопроекті, що знаходиться на розгляді Конгресу США, серед іншого, йдеться: "Геополітичний інтерес Росії до "Північного потоку-2" полягає не в посиленні європейської енергобезпеки, а в тому, щоб вбити клин між країнами Європи та радикально скоротити існуючий транзит газу через Україну".

За словами Феннона, ключем до збереження енергетичної незалежності Європи є диверсифікація енергетики. У зв'язку з цим чиновник згадав про кілька проектів, спрямованих на досягнення цієї мети, - будівництві сполучного газопроводу між Грецією і Болгарією, синхронізації електромереж країн Балтії з континентальною Європою і будівництво терміналу з прийому зрідженого природного газу (СПГ) в Хорватії.

"Цей термінал міг би отримувати зріджений природний газ від широкого кола постачальників. Це дозволить збільшити диверсифікацію і відійти від російських джерел, що буде мати особливе значення для Угорщини", - пояснив Феннон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна