США анулювали візу критику Путіна

Влада США анулювала візу британського підприємця, співзасновника фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера після того, як Росія внесла його в базу Інтерполу

Про це повідомив сам Браудер у своєму Twitter, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Колишній посол США на Росії Майкл Макфолл назвав цю ситуацію "обурливою" і закликав президента США Дональда Трампа і Держдепартамент "не приєднуватися до кампанії Путіна проти Браудера".

22 жовтня з'явилися повідомлення, що Росія з п'ятої спроби змогла внести Браудера до списку розшукуваних Інтерполом. Російська влада звинувачує главу фонду Hermitage Capital у фінансових махінаціях та ухиленні від сплати податків. Він був заочно арештований.

Сам Браудер висловив переконання, що його переслідування пов'язане зі справою загиблого в листопаді 2009 року в московському СІЗО юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив схему великих розкрадань із російського бюджету.

Браудер був одним із ініціаторів ухвалення у США "закону Магнітського", який передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку Вашингтона, до порушень прав людини.

Нагадаємо, канадський "закон про жертви корумпованих іноземних чиновників", який також називають "законом Магнітського" отримав королівську санкцію (був підписаний генерал-губернатором країни) і вступив в силу.

Після цього на Росії заявили, що варто застосувати відповідні заходи до Канади щодо "закону Магнітського", аналогічні тим, що були прийняті проти США.

Довідка: В США Акт Магнітського" був схвалений у 2012 році. Згідно йому, запроваджені візові обмеження і заморожування активів щодо порушників прав людини у Росії. Сергій Магнітський, співробітник інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер 16 листопада 2009 року в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від проблем з серцем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити замовкнути.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ