Справа секс-шпигунки: Як американські слідчі планують використати Бутіну

Якщо Бутіна просто визнає, що незаконно просувала інтереси Кремля в США - це буде політичним кроком, за який їй скоротять покарання. А у Кремлі, вочевидь, вирішили, що продовження слідства над секс-шпигункою шкідливіше, ніж її зізнання

Журналіст відділу «Світ»
Справа секс-шпигунки: Як американські сл…

Справа Марії Бутіної, росіянки, яку звинувачують у виконанні ролі агента Кремля в США, несподівано вельми пришвидшилась. Зокрема, захист Бутіної і вашингтонська федеральна прокуратура направили судді Тані Чаткен, яка розглядає справу, спільний запит на проведення позачергового засідання.

На якому Бутіна, згідно з умовами її угоди з правосуддям, повинна визнати себе винною. Засідання заплановане на середу - а в силу різниці в часі його результати стануть відомими у Європі тільки в четвер.

Суддя заборонила як Бутіній, так і прокуратурі публічно коментувати подробиці угоди, яку вони уклали, тому чітко пояснити, на що саме погодилась Бутіна - і яку інформацію вона надасть слідству в обмін на істотне зменшення покарання, наразі не може ніхто.

Але в загальних рисах умови цієї угоди вже промальовуються. Зокрема, за даними The New York Times, в судових матеріалах, де викладається суть угоди зі слідством, звинувачення стосовно Бутіної помітно скромніші, ніж були озвучені після її затримання в липні. Як підкреслює газета, "в нових документах не згадуються найпікантніші звинувачення проти Бутіної - що вона використовувала секс для шпигунської діяльності". Замість цього росіянка постає як "інструмент в руках впливових людей, які допомогли їй проникнути в Національну стрілецьку асоціацію США і в Республіканську партію". Більше того, прокурори прийшли до думки про те, що вступ Бутіної на магістерську програму був викликаний щирим бавжанням вчитися

Натомість, позбувшись "полунички" і частини звинувачень, росіянка, вочевидь, буде змушена зробити якісь публічні зізнання, які проллють світло на її роль у діяльності російських лобістських груп у США.

Про глибину і інформативність цих зізнань наразі можна тільки здогадуватись. Найбільш ймовірним є варіант, який полягає у тому, що Бутіна визнає сам факт роботи в інтересах Кремля - навзамін отримавши п'ять чи шість місяців тюрми і депортацію на батьківщину. Куди прибуде майже що героїнею. На кшталт Анни Чепмен.

На вірогідність такого варіанту вказує той факт, що російські консульські працівники навідувались до Бутіної з дивовижною регулярністю, та ненастанно клопотали перед пенітенціарною системою за покращення умов її утримання.

За такого варіанту американські слідчі отримують те, що хотіли - підтвердження російського втручання в політичне життя США. Це підтвердження в перспективі принесе щедріше державне фінансуваня контррозвідників, та зручні аргументи для тих конгресменів, які вважають Росію найбільшою загрозою для сучасного Заходу.

Російська влада теж отримує те, чого хотіла - припинення неприємного процесу, суть якого зведеться до того, коли, з ким і за яких умов переспала Бутіна - принаймні, саме ці питання найбільше цікавитимуть пресу певного штибу. Сама Бутіна отримає можливість вийти на волю за лічені місяці.

Можливий, втім, й інший варіант. Який полягає у тому, що російська шпигунка - не така тривіальна "солодка приманка", як то виглядає з матеріалів преси, а таки якийсь фахівець. Який дасть американським слідчим і контррозвідникам деталізовану інформацію як про власну діяльність, так і про все, що знає стосовно агентурної роботи бодай того ж Торшина, під кураторством якого вона працювала. Після чого тихо розчиниться на американських просторах, скориставшись програмою захисту свідків, змінивши прізвище, ім'я, і місце роботи. Й уникнувши в такий спосіб своєї порції "Новічка".

Є й ще один цікавий момент. Після затримання і обвинувачень на Росії почалася кампанія в соцмережах по збору коштів для Бутіної, щоб вона могла захистити себе в США, винайняти хорошого адвоката. Підтримували акцію й деякі політики. Але вона вийшла недовгою і достатньої кількості коштів на хорошого юриста зібрати не вдалося. Російська влада нічим не допомогла "рудій шпигунці". Виходить проста історія: ви злили мене - я злию вас.

Втім, той факт, що більшість доказів проти Марії Бутіної добули з її власного комп'ютера та смартфона, більш вірогідним видається все-таки перший варіант.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme