Спецслужби Чехії зацікавились причетним до анексії Криму росіянином з чеським ПМП

Контррозвідка Чехії зацікавилась інформацією про наявність посвідки на постійне місцепроживання у громадянина РФ Александра Франчетті, який 2014 року активно допомагав російським військам у захопленні українського Криму
 

Про це повідомляє Depo.uaз посиланням на "Європейську правду".

25 лютого 2014 роки (за два дні до початку операції із захоплення Криму) підприємець і фітнес-тренер Франчетті створив на території півострова угруповання "Северный ветер". Підрозділ бойовиків налічував 11 осіб, як розповідав Франчетті, і відповідав за охорону ЛЕП і газопроводу, а також виявлення "екстремістських груп".

Здійснюючи свою діяльність, група росіянина з чеським ПМП, підтримувала тісні зв'язки з морськими піхотинцями Чорноморського флоту РФ. У лютому 2015 року Франчетті розповів, що завдяки інформації члена його групи серба Деяна Берича сили чорноморського флоту успішно знешкодили "групу екстремістів" з дев'яти осіб.

Прес-секретар Міністерства внутрішніх справ Чехії Ондржей Кратошка пояснив, що його відомство подібного роду випадки розглядає індивідуально. "Якщо виявиться, що іноземець, який володіє чинним дозволом на проживання, несе собою загрозу безпеці Чеської Республіки, то будуть використані всі законні засоби для забезпечення безпеки чеських громадян. У числі таких засобів, наприклад, є можливість анулювати такій особі дозвіл на перебування", - підкреслив представник МВС.

Чехія повинна позбавляти російських бойовиків права мешкати на своїй території, вважає депутат Яна Чернохова, яка є експертом з питань оборони. Особам з чеським ПМП в країні надані певні права, але у них є і обов'язки, підкреслює вона.

Нагадаємо, у Німеччині судять бойовика "ДНР", який може відбутися умовним терміном.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна