SpaceX успішно запустила Falcon-9 з 10 супутниками на борту (ВІДЕО)

У п'ятницю, 11 січня, SpaceX успішно запустила ракету із десятьма супутниками Iridium NEXT на борту з авіабази повітряних сил Ванденберг у Каліфорнії

Про це компанія SpaceX повідомляє у Twitter, передає Depo.ua.

"Вхід до атмосфери першого ступеня завершився успішно, другий ступінь продовжує подорож на близьку орбіту Землі із номінальними параметрами", - йдеться в повідомленні.

У компанії зазначають, що перша ступінь ракети використовується не вперше. Багаторазове використання частин ракет - ноу-хау компанії Ілона Маска, яке дозволяє радикально зменшити вартість космічних запусків.

"Перша ступінь ракети Falcon-9 у нинішній місії Iridium-8 раніше вже відпрацювала у місії "Telstar 18 VANTAGE" у вересні 2018", - зазначили у SpaceX.

Після відділення першої ступені компанії ще й вдалося посадити її на безпілотний корабель у Тихому океані.

"Перша ступінь Falcon 9 успішно сіла на безпілотний корабель "Просто читайте інструкції", - йдеться в офіційному повідомленні компанії. Доставка супутників на орбіту продовжується у ці хвилини. Трансляція і відео запуску доступні за посиланням.

Нагадаємо, це вже 68-й запуск ракети SpaceX з 2010 року, з них 66 були успішними, одна місія була частково неуспішною, і лише одна закінчилася провалом. Компанії Ілона Маска вже вдалося суттєво зменшити ціну космічних запусків і зруйнувати колись монопольне становище "Роскосмосу" на цьому ринку.

Також 11 січня американський підприємець, засновник SpaceX Ілон Маск показав новий космічний корабель Starship.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна